Anonym 12345

Dá se nějak dobře skloubit dějepis s angličtinou?

Odpovědi
annas

V jakém smyslu? Oba předměty se týkají jazyka, můžete si je vybrat jako dvooborové sudium pro učitelství.

V každém jazyce, i v češtině, se při studiu na VŠ vyučuje literární dějepis, také etymologie je jistým způsobem historie.

Dějepis – historie politická, kulturní atd., takže se najdou mezi jazykem a dějepisem styčné body.

Kelt

Najdeš si příslušné dějiny v angličtině a budeš o tom povídat anglicky. Jestli tomu dobře rozumíš, tak se rozhoduješ, zda jít na pedagogický směr angličtina dějepis. TAk to je běžná kombinace, obvykle takový učitel jazyků, učí i dějepis. A když chceš státnici z angličtiny, potřebuješ tam i reálie a to je dobré znát anglické dějiny, historii a podobně. Navíc životopisy nejrůznějších osobností jsou v angličtině.

autacek

Jo půjdeš na pajdák a vybereš si předměty dějepis a angličtina.