jirka F

Co ženy většinou, když jsou vdané, očekávají od svého manžela?

Nejlepší odpověď
elkon

Láska, porozumění, věrnost a oporu.

Další odpovědi
Disraeli

Mimo samotnou lásku. Maximální důvěru, věrnost, spolehlivost, oporu / podporu, přátelství*, pochopení, sdílení (problémů, starostí, radostí,..), bezpečí, ochranu a zajištění (né, že ne… je to dokonce v biologii, v pudech). Dále projev citů, pozornosti, něžnosti, upřímnost, pravidelný sex, společné zájmy a radosti atpod. Taky pomoc v domácnosti, případně s prací a při běžných činnostech – ale to už patří pod ta výše uvedená (jako podpora, sdílení aj).
Samozřejmě zpravidla taky i děti.
*Ideální je, když je životní partner zároveň i nejlepší přítel.

Pochopitelně to platí i opačně. Očekává se více-měné od obou totéž. Jen výjimka u mužů bude, že nebudou očekávat zajištění a ochranu. Tady hlavně doménuje ta podpora, pochopení, starostlivost / láskyplnost, důvěra…
První si řekni, co bys očekával ty (od manželky / ideální partnerky anebo naopak sám od sebe: co by se od tebe mohlo očekávat)? Opravdu není těžké, zamyslet se nad tím, co člověk od životního partnera chce.

zjentek

Láska… V tom vztahu musí býti TA láska, Jiříku, musí tam býti TA láska. Ta láska pak vztah řídí a láska nezná očekávání, Jiříku, láska nezná očekávání, ta prostě je, spontánně probíhá a vztah je takto krásný. Pokud tam, v tom vztahu, není ta láska, tak ať už je tam v tom vztahu cokoli, třeba očekávání, tak to tam není vztah, ale je to spíše tragédie. Anebo taky komedie, Jiříku, nebo taky komedie. 🙂

🤷‍♂️

Konec volné diskuze.

Tonda Káňa

Peníze, peníze a ještě pro větší ujasnění – peníze. Aspoň to byla má zkušenost…

Rokio

Že se změní k lepšímu.

paul1

Odpovím citátem:
„Milenecká láska se v ideálním případě transformuje v lásku manželskou. Ta se opírá o tři S: stesk, soucit, starost. Stesk po partnerovi v odloučení, soucit s jeho bolestí a starost, aby se mu něco nestalo. Pokud to cítíte, máte toho druhého člověka rád. Říkal bych tomu spíš manželské citové spříznění než manželská láska.“
(MUDr. Miroslav Plzák, CSc.)
Ještě doplňuji link:
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Miroslav_Plz%C3%A­1k

aliendrone

To je JEDNODUCHÉ. Ať už je to cokoliv, tak je to PŘESNĚ TO, co „NEMÁŠ na skladě“. 🙂
Většina chlapů si myslí, že by jim stačilo být zazobaný, pohledný kříženec Roberta Rosenberga. Leda tak pendrek, tento omyl plyne z toho, že nemají dostatek zkušeností. Tohle je jen základní level. Po něm přijdou ty těžší – nebudeš „dostatečně citlivý, vnímavý“, nebudeš mít „smysl pro romantiku“, prostě jak jsem výše uvedl – COKOLIV, co NEMÁŠ. 😐

da ny

Velmi brzy jim dojde, že vlastně IC očekávat nemají/nemohou…
Že mají na krku dospělé dítě, hračičku a sobeckého egoistu,
lenocha, nebo mimoně.
ŽENY JSOU „PEČOVATELKY A SAMARITÁNKY“. tak si ten balvan na krk
a kouli k noze, uvaztjí dobrovolně,
V mrzké naivitě, že se z lásky k ní změní 😉.
Nebo, alespoň „zabezpečí rodinu“. Ne zřídka je jí odměnou (po rozvodu).
splácení, jím nasekaných dluhů, případně spokečných a děti na krku.

Tu a tam se najde nějaká vyjímka 😉
V podobě tu a tam spolupracujícího dospělého dítěte.
A nerada bych zapomněla na těch 20% českých mužů, kteří jsou vhodní,
pro partnerské soužití a manželství. Ti se v tom naučiki chodit,
nebo mají na svých bedrech vše, četně domácnosti. Páč i ženy mohou být „potvory“. 😛

cappuccino

Aby je ucinil stastnymi, ale vetsinou mu nereknou, jak na to!! Nekdy to samy ani nevedi!!
Ty chytrejsi se snazi manzela zmanipulovat tak, aby na to prisel:)

Filip84

Co muži, když jsou ženatí, očekávají od své manželky?

Stejně ynteligentní dotaz.

Logicky: každý a každá něco jiného, taky podle vkusu každého soudruha.

michalds

sex