Mirek Darvas

Co vydělává nepracujicí člověk?

Jen mě zajimá kolik dostane od státu když zatím hledá práci, protože když chce bydlet v Pardubicích a rodiče bydlí v Žatci, tak ten dotyčný potřebuje nějaké peníze aspoň na podnájem a na cestu aby se tam dostal našel práci, vzal hypotéku a začal bydlet ve svém bytě.

Nejlepší odpověď
Drap

Nelze jednoznačně odpovědět. U každého to bude jinak. Na samotnou otázku lze odpovědět: Kdo nepracuje, tak nevydělává nic. Kolik jsi toho státu již odvedl, že čekáš že tě stát bude platit. Stát tě může platit z toho, co mu dáme my ostatní kteří pracujeme. Na základě čeho by mělo být tobě něco vypláceno?

Další odpovědi
Dochy

Nevydělává.
Nicméně existují nějaké soc. dávky pro případy nouze. Ale jestli si myslíš, že Ti někdo jentak začne platit bydlení a výlety tak to (doufám) jseš na omylu. Určitě není sociální dávka na „nemám práci, ale chci se přestěhovat od rodičů na druhý konec republiky“

terry

Příjem ovlivňuje mnoho faktorů, které nezmiňuješ.
Ať tak či onak, stejně je nejlepší, dle mého skromné ho názoru, nespoléhat se na milodary, ať od státu neboe zaměstnavatele a zapracovat na tom, mít příjem financí pod kontrolou ve vlastní režii.

paul1

Trochu to odlehčím. O vydělávání jsem četl tento citát:
Lábus: Co vyděláme, to sníme a co sníme, to vyděláme

Emefej

Nepracující nevydělává.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Pokud máš jisté místo, pak si budeš muset půjčit. Ideálně z rodiny, pokud ti někdo půjčit může. Co se bankovních půjček týče: Zkus jestli Ti Tvá banka nenabízí kontokorent. Asi nejsnazší „krátkodobé“ peníze. Ale bacha na úroky.

Mirek Darvas

V Žatci je truhlář ale mzda je 15 500 v hrubém