dust8

Co všechno v těle může způsobovat občasné návaly horkosti?

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste si přečíst článek.

Příčiny např.
Zvýšená funkce štítné žlázy
Přehřátá místnost
Pikantní jídla
Alergická reakce
Nadváha
Nerovnováha hormonů

https://www.bez­hladoveni.cz/na­valy-horka-a-poceni-priciny-priznaky-lecba/

Další odpovědi
Kepler

Příčin může být celá řada. Viz https://zdravo­vek.eu/cs/nava­ly-horka/

Gonfaloniér

V těle může být vypuštěn adrenalin, hormon štěstí (tyhle dva nejčastěji, hlavně adrenalin), a jiné.
Vyvolávat může vztek, stres/obavy, pohyb, náhlé reakce (např. šok/leknutí), smutek,a le i štěstí (ten dopamin – hormon štěstí).
Nebo to můžou být i některé zdravotní problémy, jak uvádí annas. Problémy se srdcem, štítnou žlázou, nadváha, určitá kořeněná jídla, těhotenství (u tebe asi nehrozí), rakovina, nějaké záněty a různé nemoci. A taky určité léky, antibiotika. U mužů taky nedostatek (úbytek) testosteronu. Taky nadbytečný příjem kofeinu (souvisí taky se zvýšeným krevním tlakem – s žílami/tepnami, srdcem,..). Svůj vliv může hrát i lymfa – atedy nadváha (dost těch věcí může s sebou souviset). Alkohol taky – ale on přímo tělo nezahřívá, jen dodává pocit horka (naopak spíš tělo ochlazuje).
Taky se mi to stává. Celkem často. A děje se to víc lidem. Nejčastější přířinou je ten adrenalin a stres. Vůbec tedy nadbytek určitého hormonu nebo látky, které se v těle samovolně vytvářejí.
Zkrátka příčin může být spoustu. Některé zcela obyčejné a normální, ale někdy můžou být důsledkem i problémů se zdravím. Neradno podceňovat.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.