Rokio

Co všechno gambler musí prohrát, aby se dalo říct, že propadl hazardu?

Tady mě spíše zajímá váš subjektivní názor než objektivní pravda.

Nejlepší odpověď
kamil95

Obecně platí 3 podmínky:

  1. osobnost hráče
  2. dostupnost objektu hraní
  3. prostředí, ve kterém se daný člověk pohybuje

Zapamtuj si, že pro gamblera je hraní redukované na pouhý koloběh prožitkového stavu nouze plodícího napětí a snahy o jeho uvolnění.

Další odpovědi
Filip84

Subjektivní názor na to nemám, protože to není např. umělecké dílo.

Stejně jako u tabáku, alkoholu nebo čehokoli podobného absolutně nezáleží na tom, jestli prohraje za večer Kč 1,000.00 nebo Kč 100,000.00 ani jestli hraje 1× za měsíc nebo obden. Záleží na vztahu hráče k hraní samotnému. Pokud ho chápe jako zábavu, relax, koníček, má na to třeba pevný finanční limit, který je ochoten (a schopen) do toho dát a unést, tak je to to samé, jako by si zaplatil skok padákem každý týden, například. Lidé dokáží být závislí prakticky na čemkoli, o tom to opravdu není.

Pokud ho přitahuje to vzrušení ze hry, řekněme. nezdravě, jestliže si tím něco kompensuje (ačkoli o tom vůbec nemusí vědět, může to být na nevědomé úrovni), může vzniknout na hraní psychická závislost. Vlastně, jako na čemkoli.

Lurius

Člověk nemusí nutně prohrávat aby něčemu propadl, ale nejspíš ve chvíli kdy se výhra stane tvojí životní prioritou