SarrahParker

Co vám pomáhá zvládat stresové situace?

Poslední dobou s tím docela dost bojuju a nevím jestli to už řešit s oborníkem nebo jsou i jiné možnosti?

Odpovědi
led

Daj si… Nie nejdem robiť reklamu! Ak príde k situácii, ktorú musím riešiť okamžite, použijem svoj vnútorný príkaz „city bokom“. To znamená, všetko menej podstatné odložím mimo myseľ a uvoľnenú kapacitu toho zázraku ľudstva „rozum“ využijem na riešenie problému či už duševne, alebo fyzicky.
Ak nie je treba situáciu riešiť okamžite a situácia to dovoľuje, urobím si „zdravotnú prestávku“, to znamená venujem sa inej činnosťi, ktorá vyčisti „obsah dutiny lebečnej, zvaný myseľ“ (Napríklad, pustím sa do čítania odpovedí na stránke www.odpovedi.cz , možno ju poznáte)
Doporučujem vám to vyskúšať.

paul1

Je víc možností na zvládnutí stresu, jedna z nich je si zazpívat, např. toto:
Zpívánky Chytili jsme ho v noci (Chytili jsme lososa) – Bing video,
nebo jiná verze:

https://www.bin­g.com/videos/se­arch?q=chytili+jsme+lo­sosa&ru=%2fvi­deos%2fsearch%3fq%3dchy­tili%2520jsme%­2520lososa%26qs%3dSC­%26form%3dQBVR%26%­3d%2525eSpravo­vat%2520histo­rii%2520hled%2­5C3%25A1n%25C3%25AD%2525­E%26sp%3d1%26pq%3dchy­til%2520jsme%2520lo­sosa%26sc%3d1-18%26cvid%3dE­3EE9D4BF34F4CF­AA6B87151B18B­DE0A&view=deta­il&mid=44E22D3BFA­CECF2832F944E22­D3BFACECF2832F9&rvsm­id=3D669DA31C1F65E928B93­D669DA31C1F65E928B9&FOR­M=VDQVAP

Standa Macík

Možná Vás svojí odpovědí nenadchnu, ale podle mě je na to jediná správná odpověď: Bůh. S Bohem v srdci nikdy nebudete sama a nebudete nešťastná, to je má rada, platit nějakým psychiatrům nemá dle mého smysl.

zjentek

Beskydský čaj! Ovšem dlouho jsem ho v krámu neviděl 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Jako jiná alternativa souhlas s Macíkem- Kršna pomůže.

cappuccino

Predevsim si vycistit hlavu pobytem na zdravem vzduchu.
Podelit se s nekym o sve problemy – dva najdou spis nejake reseni.
A pokud mas z neceho strach, predstav si nejhorsi variantu, ktera by se mohla stat a pak ten problem bude mensi.
Taky si predstav, ze vsichni z nas maji nejake problemy a vsichni se snazi je nejak vyresit – a vyresi je.
Mne osobne vzdycky pomuze, promluvit si s nekym a vyslechnout si jine nazory. I kdyz se jimi nakonec neridim, vidim problem z vice uhlu.
Ono to vzdycky nejak dopadne:-)

Kajoch

Moje oblíbená hudba.

Millisek

No prášky jsem zamítla a rozhodla jsem se vyzkoušet jinou a to zdravější alternativu pro tělo. Co mi pomohlo je psycho walkman, ke kterému jsem se dostala na galaxy.cz, tak se zkus podívat a projít si to.

SarrahParker

Milissek: Jak to prosím tě funguje? S ničím takovým jsem se teda ještě nesetkala.

Standa Macík

zjentek: Já spíše myslel toho jediného Boha, toho křesťanského, ale ať si každý věří čemu chce…

zjentek

JAK „jediného“ boha!!!??? Macík nedráždi ☝