Lucyfer

Co vám pomáhá ráno vstát – ideálně tak, aby byl člověk schopen vstát hned, jak zazvoní budík?

Nejlepší odpověď
led

Je to otázka vedomia a osobnej zodpovednosti.

  • umelé budenie použitím budíka, mobilu a iného spôsobu násilného prerušenia spánku spôsobuje zbytočny pocit nevyspatosti, únavy, ktoré človek musí prekonávať, pokiaľ sa nepreberie do nového dňa.

Preto najlepšia pomoc pri vstávaní po spánku je:
(z mojej praxe, ktorá nepozná budík)
Nespoliehať sa na techniku, budík, mobil, ale pred spánkom si nastaviť „vnútorné hodiny“, zahodiť „zlé myšlienky“ a neostať v posteli, keď príde čas vstávania. Žiadne ešte minútku, ešte chvíľku… Človek vstáva s pocitom oddýchnutia a čistými myšlienkami

Další odpovědi
aliendrone

Dlouholetý mučivý výcvik/trénink myslím. Kdysi v mládí jsem býval „ochrápanec“, klidně jsem vydržel chrnět 9–10hodin v kuse. Kdeže loňské sněhy jsou, dnes se třeba probudím – 3:55, chvíli se převaluji jako že ještě „zkusím spát“, ale nakonec to vzdám a začnu pomaličku – času dost – s ranním rituálem (kafe, zalévání bylinek [v sezóně], hygiena atd.) Někdy třeba pozoruji východ Slunce, jindy si dřepnu k PC a píši odpovědi LOL! ;)

V mládí to ovšem pro mne bylo PEKLO! Jako ideální postup se mi jevilo překocení (vykutálení) z postele (však to jistě znáš, na nic razantnějšího není síla/vůle) – z té směšně malé výšky nic nehrozí, ovšem mozek se tím kratičkým volným pádem doslova bleskově probere. Následně otevření oken (pokud byla zavřená) a pustit na sebe „čerstvý“ studený vzduch. (v zimě) Na nic lepšího jsem nepřišel. :)

elkon

Nemám s tím žádný problém. Nepřemýšlím o tom. Zazvoní budík, zaklapnu ho a ihned stávám. Možná je dobré, mít nastaven čas tak, že vše vychází přesně. Pak není prostor na nějaké přemýšlení. A prostě je to dané, dokud jsem v pracovním poměru, není o čem spekulovat. Nechápu, proč to někdo řeší. Je to stejně tak přirozené, jako třeba jíst a pít.

quentos

K tomu pomáhá jediné – dát si budík co nejdál od postele. Takhle vstávám už řadu let.
Původní verze („co pomáhá na vstávání“) připomínala formulaci „co pomáhá na kašel“ > tedy vlastně PROTI kašli a PROTI vstávání.

mzm

Úplně nejlepší je jít včas spát. 😁

Anikitos

Odhodlání, disciplína (zvyk).

Dochy

To, že když nevstanu a nezmizím včas, budu muset pomáhat se snídaní pro děti 😉

Rokio

Speciální budící hodinky.

zjentek

Musím okamžitě si „to udělat“, abych z palechu vůbec vylezl po dvou!