jirka F

Co vám pomáhá, když vás začne otravovat komár?

Mácháte rukama ze strany na stranu, nebo připlácnete obtěžujícího komára ke zdi?

Nejlepší odpověď
Drap

Počkám, až sedne, a zabiji ho.

Další odpovědi
hermankarel

Udělej si olejíček nebo tělové máslo z citronové trávy (Cymbopogon citratus)

Kepler

Zastřelím ho…Biolitem.

quentos

Zařvu na něj (nejlépe japonský bojový pokřik) a vší silou ho kopnu. Úspěch zaručen – buď se trefím a skolím ho nebo se vyděsí a ulítne.

Daidal

Nedávno jsem četl na internetu tip, že stačí dát do menší nádobky (třeba nějaké misky) trochu octa, přes tu nádobu natáhnout sáček/fólii, udělat do ní pár drobných dírek a umístit ji někde v místnosti. Některé hmyz ocet silně přitahuje jako komáry nebo octomilky. Jiné jako například mouchy zase silně odpuzuje.
Komáři do dírky vletí, ale už se nedostanou ven, utopí se v octu.
Ještě jsem to nezkoušel, ale snad by to mohlo fungovat. Řekl bych, že je to dobrý nápad, jak se vypořádat s komáry v místnosti.
Řekl bych, že za krátkou dobu se tam chytí. Ocet je pronikavý a komáři se řídí hlavně pachem a jdou za tím, co je přitahuje…

Teď k tomu nemám důvod, protože už jsem fakt dlouho žádného komára neviděl/neslyšel a štípance od nich jsem neměl, že už si to ani nepamatuji. Dřív jsem prostě vstal, když mě komár vyrušil, rožnul jsem a čekal, jestli nesedl někde, kde by byl dobře vidět.
Když jsem ho po delší době nemohl najít, tak jsem otevřel dveře do chodby, v pokoji jsem nechal zhaslé, na chodbě jsem rozsvíteil. No a chvíli jsem čekal a DOUFAL, že třeba komár odletěl pryč (komáry prý taky přitahuje světlo, alespoň jsem tomu dřív věřil, i když se prý jedná jen o mýtus. Komáři se totiž údajně orientují primárně pachy – láká je oxid/zápach, lidský pach, pot, pochopitelně i vůně krve, atd).

hapiky

Já mám pro komáry na tabulce vzkaz: Mám nevhodnou krev pro komáry! Nebezpečí otravy!

nyjono

Většinou mu vrazím facku, on pochopí, že otravuje a je klid.

marci1

Začnu mu číst. Ze všeho nejvíce komáry odpuzuje předčítání volebních programů politických stran. Rychlostí blesku fičí pryč! 🙂

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.