jirka F

Co to jsou Hudsonské šify?

Jak se zpívá v jedné písničce.

PS: aha ta písnička se jmenuje Hudsonské šify.

Nejlepší odpověď
Drap

Šífy jsou lodě a Hudsonské proto, že jsou z řeky Hudson

Další odpovědi
Emefej

Nikoliv šify, ale šífy (lodě). Hudson je řeka v jednom americkém městě.

Kelt

V té písni se to popisuje. Hudson je řeka, pak je tam
Ten kdo nezná hukot vody lopatkama zvířený .. at se na hudsonský šífy najmout dá. Takže nějaký parník, nebo plavidlo, na kterém je obsluha.

mvk

Podle mne je to odkaz na pravidelnou parolodní dopravu mezi New Yorkem a Albany v 19. století. Na rozdíl od Mississippi byly na Hudsonu lodě s bočními kolesy a pro nákladní dopravu s vlečnými čluny. Slovo „šíf“ se v češtině používalo pro ty vlečné čluny, ale ano, obecně pro jakoukoli loď.