loruen

Co to je samožerný?

český samožerný zpěvák je na Seznamu .cz

Nejlepší odpověď
marci1

Řekla bych, že to je „žere sám sebe“. Je takový tzv. narcis. Má se hodně rád. 🙂

Další odpovědi
Rokio

Myslím si, že to znamená, že si způsobuje zhoršování svého stavu, a to jak fyzického, tak i psychického.

Cenobita

samojed:

  1. samojed, -a m. – lakomý, hrabivý člověk (Jah.)
  2. plemeno sibiřského psa
  3. člověk, který jí části svého těla: lupy, kůži, vlasy, nehty, (krev), apod., aj. (je to obsesivní aktivita, nebo deviace)

samožerný by mohl být nejspíš ad 1), ale v kontextu toho článku jde o zpěváka Jarka Šimka (42), který se objevuje v médiích se svým vypracovaným pekáčem buchet a dává je na obdiv, tedy nejspíš bude samožerný v tomto případě opravdu někdo kdo sám sebe žere – narcis.

https://www.su­per.cz/444421-jako-by-rodil-vetrelce-cesky-samozerny-zpevak-vyvalil-bricho-a-fanynky-hruzou-omdlely.html