autacek

Co si myslíte o tom, že EU zaspala s nákupem ruské vakcíny Sputnik V, tedy že opět přišla pozdě?

https://www.no­vinky.cz/koro­navirus/clanek/welt-eu-by-i-s-objednavkou-v-rusku-prisla-pozde-opet-40349454

Co si myslíte o tom, že EU s nákupem ruské vakcíny Sputnik V zaspala, tedy že opět přišla pozdě?

Nejlepší odpověď
Ametyst

EU dělá celá léta z Ruska nepřítele, takže i tu vakcínu Sputnik zavrhla jako ideologicky nepřijatelnou. Ideologie zvítězila nad lidskými životy, to je celé.

Další odpovědi
da ny

V ČR i EU je dlouhodobě „odpor“, ke všemu ruskému a čínskému
(dobře komentoval „vztahy“ nejen obchodní M. Kocáb, od kterého bych
to nejméně očekávala ;)). U kdyby to bylo skvělé, dobré a prospěšné.
Maďaři nezaspali. :), očkují.

zjentek

Ty vakcíny proti „kovidovi“ byly VŠECHNY nebezpečné! Pak se začalo očkovat jednou z nich, ne příliš úspěšně a najednou jsou VŠECHNY v pohodě. A tady je vidět, jak média dokáží zpracovat lidi a co dokáží napáchat s jejich vlastním myšlením! Rada? Běžte od očkování, kdo máte trocha rozumu a soudnosti. Bojujte, nebuďte ovce tam, kde vás nahnali. Ale na to ses asi neptal. Jinak nevím, no.

doktorwho

Ať si to klidně objednají, já si to ale nepíchnu. A to nejsem svědek covidův.

dudu

Za všemi excesy stojí skutečnost, že se z covidové pandemie stalo politikum. A u nás jsme zřejmě dospěli do bodu, že pro opozici platí rčení, čím hůře tím pro nás lépe. Na lidi se hold politici přestali ohlížet. Odpůrcům očkování si dovoluji připomenout posezení našich 12-ti přátel, kdy deset z nich se nakazilo. U anglické mutace pak začíná platit, že kdo šel okolo, ten to chytil.

Pepa25

EU měla příslib dostatku vakcín od jiných výrobců, takže nezaspala

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

da ny

„„Ke dnešnímu dni bylo zaznamenáno 62 nežádoucích účinků. Z toho 35 je po vakcinaci Pfizerem, 26 po očkování vakcínou Sinopharm a jen jeden nežádoucí účinek byl po vakcíně Sputnik V,“ řekl Zelič ve vysílání národní „televize.https://cz­.sputniknews.com/svet/20­21012913119302-v-srbsku-byla-vice-nez-polovina-nezadoucich-ucinku-vakcin-zpusobena-tou-od-spolecnosti-pfizer/
Dnes jsem podruhé odmítla „přednostní vakcinaci“, (bez vlastní aktivity).
Dnes dali rovnou termín 2. 2. (přijdeš x odmítáš). Nemusím mít přece všechno a být všude mezi prvnmií :) No, já si počkám. třeba na Sputnik apod. :DDD

Pepa25

Když už čtete ten SputnikNews, to tam psali, že Maďaři očkují ruskou vakcínou? … Všechny jiné (i ruské) zdroje píší, že 21.01.2021 ji Maďaři schválili a objednali, ale ke dnešnímu dni ještě nemají ani jednu dávku …