Co si myslíte o této básni, ve které přestává být zvíře taktní vůči člověku?

Na jabloni sedí pták, dělá na mě kokodák.
Sedí ke mně jedním bokem, mžourá pravým, levým okem.
Ptáku, jdi si někam hrát a neruš mě. Já chci spát.
*
Na jabloni sedí pták, dělá ne mě kokodák.
pojď ke mně, ty jarabáčku, dám ti hrášku do zobáčku
zrníčko a na krk drát. Už tě mám tak akorát.
*
Na jabloni seděl pták, už nedělá kokodák.
Zvuk lepší nad všechny básně v papiňáku buble krásně.
Neměl jsi mě, ptáku, s*át. Jo, polévku, tu já rád.

=======
Doplňuji: Nejsem autorem. Zas takový básník zatím nejsem. :D
Zdroj: https://www.po­radte.cz/zvira­ta/4837-co-je-jarabacek.html

Nejlepší odpověď
quentos

Nebožka akademická malířka Dana Holá kdysi trefně tyto pokusy nazvala „nikoliv básněmi, nýbrž veršovánkami“. Takové (i lepší) složí každej puberťák – jak se u nás říká, „za pět korun ti jich nas**e pytel“.
Každý správný básník ovládá dobře češtinu. Ty chyby tam bily do vočí a ten překlep (ten jsem tam nechal) taky.

Další odpovědi
ivzez

Taktní může být pouze člověk, zvíře nikoliv.

[Nesmyslně formulovaná otázka.]