day ej

Co si myslíte, když umřete, jaký to bude?

A všichni tuhle pandemii musíme zvládnout

Nejlepší odpověď
smtronoska

  1. Reinkarnace (duše se přesune do čehokoli nebo kohokoli jiného v celém vesmíru např. do mimozemského stvoření nebo třeba do podoby oceánu, který pokrývá celou planetu nebo do něčeho, co naše lidská mysl nemůže zatím ani pochopit. )
  2. Déjà vu (Život by mohl být jen určitý časový úsek, který se opakuje stále donekonečna. Smrt tedy nikdy vlastně nepřijde a naše životy budou jako zaseknutá gramofonová deska. Takže něco jako film Groundhog Day, až nato, že si nebudeme vědomi toho, že se opakuje. )
  3. Probuzení ze snu (I když to zní spíše jako sitcom z 80. let, je docela možná, že náš život je jen sen. Jedním z možných vysvětlení je, že váš momentální život je jen jakási animace vyvolaná mozkem vašeho spícího já. Důvodů, proč tento sen trvá tak dlouho, můžeme vymyslet několik. Co když se naše spící já nachází na mezigalaktické cestě a rozhodlo se uložit k hibernaci a probudit se až za několik desítek let. Důvodem k navození snové sekvence by pak mohla být snaha o to, aby mozek zůstal aktivní a nepoškodil se časem bez činnosti. Pak ale nastává otázka, kdo by si dobrovolně vybral snít o tak nudném životě, že? Možná je váš život všední a nudný, ale postačí to ke klidnému udržování mozkové aktivity spící bytosti. Poté, co zemřete, pak sen skončí a nastane ta skutečná realita. A co se přihodí, když vaše nynější vědomí zemře? To je těžké tipovat, jelikož se dost možná i probudíte jako zcela jiná bytost než člověk. Jiný příklad hovoří o tom, že náš svět je stvořen vědomím spící bytosti, která je na mnohem vyšším vývojovém stupni. Až se tato bytost probudí, skončí nejen náš život, ale i celý svět. )
  4. Smrt je jen iluze (Lidé mají unikátní perspektivu, pokud jde o věcí týkající se času. Na rozdíl od jiných bytostí na Zemi jsme si vědomi toku času a toho, jak nezadržitelně ubíhá. Je to lineární proces, který se pohybuje jen a pouze kupředu. Nicméně, takto čas vnímáme my. Čas a jeho měření je však jen a pouze lidský výplod a zbytek vesmíru tak možná nefunguje. Je možné, že všechno, co se stalo a co se stane existuje, my to však nemůžeme vidět. Popřemýšlejte o skutečnosti jako o filmovém pásu a o vědomí jako o světle, které promítá obraz na holou zeď. Pokud film neběží, nevidíme rám, který světlo vrhá, avšak to neznamená, že neexistuje, my ho prostě jen nemáme možnost vidět. Čas pracuje podobným způsobem. To, že minulost a budoucnost nevidíme, neznamená, že neexistují. A jak se to týká smrti? Ta podle této teorie neexistuje, neboť vždy budete existovat v těchto časových úsecích, které však lidé nejsou schopni vnímat, kvůli tomu, že čas vnímají pouze lineárně. Jedna vědecká teorie, která podporuje tvrzení, že smrt je jen iluze, je biocentrismus. Ten tvrdí, že svět je vytvořen více v naší hlavě, než že existuje. )
  5. Už jste po smrti (Podle této teorie váš život už vlastně skončil. To je asi nejsmutnější teorie, že? Z nějakých důvodu je třeba, aby váš život byl znovu zopakován. Například jako simulace, protože lidé v budoucnu potřebují přezkoumat něco z minulosti a vy jste vhodný subjekt. Nebo jste jen součástí velké simulace nějaké historické události nebo prostě jen pro zábavu někomu z budoucna. Život by tak mohl být jen zábava a můžete být mrtví už stovky či tisíce let. )

Další odpovědi
Drap

Až mne to potká, tak už to bude bez pandemie.

Kepler

Někdo bude mít „štěstí“, že neumře na kovídka, ale na rakovinu, infarkt, náhlou příhodu mozkovou, frakturu jater, diabetes atd. Ta šance je řádově mnohem větší. A jaké to bude? Asi jako když se vypne žárovka nebo sfoukne svíčka. Konečně klid a NIC.

led

Túto pandémiu ľudstvo zvládne, rovnako ako zvládlo aj tie predchádzajúce.
Čo si myslíme, aké to bude po našej smrti… na túto otázku niektorí z nás, cestovateľov časom, nenápadne odpovedajú umeleckou formou v literatúre a filmoch.

marci1

Myslet si můžeme co chceme. Budeme mít klid, budeme odpočívat. A třeba v ráji! 🙂 Nikdo nám to nemůže říct, protože se ještě nikdo nevrátil.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zbyndo

Kepler>>>škoda len, že si ten kľud už asi nevychutnam