dust8

Co se používalo ve středověku namísto antabusu?

Nejlepší odpověď
annas

Ve středověku se alkoholismus neřešil, nebo lidé znali míru., protož e nedodržovat střídmost byl hřích -ú7 hlavních hříchů§, takže víra v Boha zabraňoala ndměrného pití.

Alkoholismus se objevil až v 18. stoeltí.

Společnost ve středověku a v raném novověku alkohol a závislost na něm jako problém nevnímala. Lidé se dožívali podstatně nižšího věku, a tak si nestihli zdevastovat tělo alkoholem. Nadměrné pití bylo navíc problémem jen toho, kdo nedokázal požívat alkohol přiměřeně.

Počátky závislosti jsou spojené s technologií destilace a jejím masovým rozšířením v 18. a 19. století. Souvisí to i s pěstováním brambor, které se často používaly jako základní surovina právě k destilaci. Alkoholismus se tak postupně stal celospolečenským

Alkoholismus po česku. Jeho počátky sahají do 18. století, dnes rizikově pije 1,5 milionu Čechů
lkoholismus po česku. Jeho počátky sahají do 18. století, dnes rizikově pije 1,5 milionu Čechůlkoholismus po česku. Jeho počátky sahají do 18. století, dnes rizikově pije 1,5 milionu Čechů

o léčení alkoholismu a záchytné tanici nasjderte v archivu.

Další odpovědi
quentos

Alkoholismus tak, jak ho známe dnes, ve středověku prý neexistoval, takže asi nic. Lidé byli tehdy totiž daleko více než dnes ovlivněni náboženstvím, takže už to, se nadměrné pití považovalo za hřích, je dostatečně odradilo.

Zdroj: https://www.red­dit.com/r/AskHis­torians/commen­ts/7h9qj3/pre­valence_of_al­coholism_in_mid­dle_ages/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.