tony2412

Co se dělo se zabitými vojáky na bojištích 2. světové války?

V těch velkých bitvách byly tisíce mrtvých, a i ustupující armáda tam zanechávala svoje mrtvé vojáky, v zimě by asi bylo těžké je pohřbívat do země a jak probíhala identifikace mrtvých vojáků, obzvlášť těch z ustupující armády…

Odpovědi
Drap

Obě strany sbírali známky pokud to bylo možné a později dokumenty o tom byly vyměněny. Při bitvách a velkém počtu mrtvých se pohřbívalo do hromadných hrobu, často přímo na bojišti a někdy to bylo i s dost velkým zpožděním.