kuzmann

Co říkáte na přesný odhad vývoje Covid-19 od pana Prymuly?

Před 8 dny řekl, že na konci měsíce předpokládá v ČR 3000 nakažených a je 3002

Odpovědi
Edison

Situace se vyvíjí. Nic víc na to říct nelze. Provést si matematické modely můžeš i sám. A dokonce si můžeš udělat matematické modely k různým datům a uvidíš, jak se právě ty modely měněj.

Pepa25

Statistika nuda je, má však kloudné údaje, …

dubraro

Věřím jenom takové statistice, kterou si sám vyrobím. Počet nakažených je víceméně konstantní podíl z počtu testovaných. Pokud můžu určit, kolik se má testovat, dostanu očekávaný výsledek v počtu nakažených.

Edison

Dubraro, hluboce se mýlíš. Počet nakažených můžeš určit jedině kvalifikovaným odhadem podle poměru počtu testovaných a pozitivních nálezů. Celé to je ovšem jen obraz situace z doby dva až čtrnáct dní zpět.