hard work

Co říkáte na moji básničku?

Nikdy jsem básničky nevymýšlel, ale dnes se mi toto poskládalo v hlavě. Co Vy na to?

všechno špatné jednou skončí
když začnou problikávat sluneční paprsky zvenčí

brzy nato se ozývá krásný zpěv ptáků
v tu chvíli mají všechny problémy význam jako zrnko máku

k tomu jak být šťastný mám klíč
není o moc složitější než chytit do rukou míč

stačí jenom si života
užít pořádně dosyta

Odpovědi
seraphico

Strašný 😄

marci1

„Tvrdá práce“ dneska perlí,
skládá nám tu básničky.
Neberte ho za to berlí,
třebas je jen mladičký! 🙂

da ny

Raději nic ….. ;)
Ale je fajn, že z ní, Vás sálá optimismus!

elkon

Paskvil, slátanina.

aevul

Na první pokus docela dobré, další budou už jen lepší. Jinými slovy: horší to být nemůže :) Ale co je po mém názoru, když jsi s ní spokojený ty.

Lotr2008

Já jsem jednou složil básničku pro německé OBI a použili ji v celostátní kampani a neřekli mi o tom vůbec NIC, ale už je to dávno a mně to ani nevadí.

quentos

Pokulhávající rytmus… zkus si to „zarecitovat“, vždyť to ani nejde… děs…
A za domácí úkol se douč, kdy se píše „mojí“ a kdy „moji“ (resp. „jí“ a „ji“, rozdíl je stejný). Kdo neumí pořádně svůj jazyk, nemůže být nikdy básníkem.

Filip84

Šli dva medvědi, jeden hnědý, druhý doprava. Soused Sodovka skladoval ve stodole nejen kajak a kousek lana. Toto je kružítko, ale nemám žádnou kočku. Příliš žluťoučký kůň úpěl ďábelské ódy. Lenka dodala do skladu nejen prospekty na kajaky. Nejsem účastníkem této konference, nicméně bych chtěl tučňáka. Jemný Jeník jelena zjemní. Koňský kolotoč kolem točil. Velký vezír viděl vydru. Vědro vezme více vody. Ema má mámu. Máma má Emu. Ema mele mámu. Máma Emu půlí. Vrchní Vincent visel vedle viselce.

Tak, to na to říkám! 🙂

hard work

aevul: Jo to je dobré. Mě nedošlo, že mají být ty řádky cca stejně dlouhé :D. Trochu fail no, prostě jsem to jenom napsal a vzor básničky na papíře neviděl už hodně dlouho.

hard work

Díky za hodnocení. Podle mě to tak strašné není.

aevul

hard work: docela se to rýmuje, ale jednotlivé rýmy by měly mít stejný počet slabik. Až pokročíš, zjistíš, že je jednodušší dávat rým napřeskáčku, pak to nebude tak šroubované.

hard work

aevul: No to je recese. Další asi už vymýšlet nebudu. Kdyby mi to nikdo nehodnotil, tak bych řekl dost dobré, ale vypadá to že ne.

aevul

hard work: Na střední jsem taky vymýšlel básničky (někdy i pěkné čuňačinky, jako Moje milá Janičko, nech mě sáhnout pod tričko…, no, nenechala, natož ty další rýmy :D ) a i když byly příšerné, bylo mi fuk, co si o tom kdo myslí. Bylo mi jasné, že se tím živit nebudu a do mé zábavy, která nikomu neubližuje, mi nemá nikdo co kecat.

Jakákoli tvůrčí činnost podporuje výkonnost mozku, takže i když to má k dokonalosti asi tak daleko, jako domeček jedním tahem k Moně Lise, klidně pokračuj.

aevul

Jak ono to bylo…
Moje milá Janičko,
nech mě sáhnout pod tričko.
Levé ňadro nebo pravé,
neví kam dřív prsty hravé.
Dříve nežli vzdychneš dlouze
do kalhotek ruka vklouzne.
Jak to skončí, milá Jano?
Uvidíme, zkus říct „Ano“.