Co motivuje člověka jít za něčím, co se zdá být nedosažitelné?

Nejlepší odpověď
annas

Několik otázek na cíl, cestu, motivaci atd. je v archivu.

Někdy je důležitější cesta než cíl, třeba pro ty, kteří nevědí, za čím se mají vydat.

Jindy je dobré stanovit si cíl, byť se zdá někdy neuskutečnitelný, pak si vybrat cestu. Může jít o cestou přímou, cestu prošlapanou, nebo zarostlou, nebo se vrátit, začít znova atd. … Dojít do cíle někdy neznamená výhru …

Záleží na hodnotách, které člověk uznává … někdy mu cesta přinese poznání, štěstí než cíl … Motivaci má každý jinou, je důležité, aby poznal sám sebe…

„Myšlení je cesta, přesvědčení je cíl“ kdysi napsal. O. F. Babler

https://citaty­.net/citaty/52242-otto-frantisek-babler-mysleni-je-cesta-presvedceni-je-cil/

Jenže i rozum má své meze, tudíž člověk nikdy nemůže vědět, že „věci“, na něž narazí, jsou konečné , dál už tedy neuskutečnitelné. Tudíž se nedostal přes překážky až ke hvězdám.

Další odpovědi
paul1

Je dobré mít nějaký cíl, i když se někdy zdá nedosažitelný, ale je třeba to aspoň zkoušet

XMasterX

Mám hodně cílů, některé lehčí některé se mohou zdát prakticky nemožné. Ale mám rád výzvy a tak tyto cíle budu zkoušet dokud nevyhasne poslední plamínek naděje.

Rose Evansov

Zrovna teď se s něčím takovým potýkám. Jsem zastánce toho, že všechno je možné a tak to zkouším pořád dál a dál a hledám nové cesty jak se k cíli dostat blíž

nyjono

Největší motivací je touha po něčem. Nemusí to být zrovna hmatatelná věc.
Čím větší touha, tím větší úsilí a pak se to podaří.
Krok za krokem, postupně lze dosáhnout i hodně vysokých cílů.
Znám pár lidí, co dosáhli něčeho, co se zprvu zdálo nemožné.
A znám někoho, kdo se řídí heslem, když něco opravdu cheš a toužíš, pak na faktech nezáleží A to se už potvrdilo.

elkon

Jedním z důvodů je také to, že řada lidí nedokáže odhadnout své možnosti. A jiní třeba nevěří, že na to nemají, tak přeceňují své schopnosti.

anonym

paul1: souhlas s odpovědí