Co mám dělat, když mě moje holka vydírá?

Už 10 let dělám karate a judo a hraju fotbal. Ale moje holka chce, abych s tím přestal, protože na ni nemam čas. Ale já s tím přestat nechci, protože tyto sporty jsou celej můj život. Můžete mi někdo poradit, jak to s ní mám řešit? Děkuji

Nejlepší odpověď
Kelt

Uvědom si svůj žebříček hodnot, je pro tebe přednější ona, tedy vztah a myslíš, že je to budoucí partnerka, nebo jsou pro tebe důležité sporty. Snaž se jí vysvětlit, že máš vše uspořádané a nalajnované a že bys tak stíhal i rodinu. Na druhé straně nevíme, zda ti ona neustupuje vůbec, nebo ve všem. Budeš se muset rozhodnout, čemu dáš přednost. A to není vydírání. Podívej se na to očima toho druhého. Jak by ti bylo, kdyby ona byla tak aktivní sportovkyně a ty na jejím místě. Třeba ji lépe pochopíš.

Další odpovědi
Dochy

„Ale moje holka chce, abych s tím přestal, protože na ni nemam čas.“ – tady si musíte vyjasnit priority
„Co mám dělat, když mě moje holka vydírá?“ – pokud to zašlo opravdu tak daleko, jak to zní z té otázky, tak bych doporučil zdrhnout.

_Bůh_

Řekni jí, že tě bude poslouchat, nebo nebude sex.

Disraeli

Vyber si to druhé.. na holku se vykašli. ;)
Parner by člověka neměl omezovat ani se ho snažit změnit (pokud to nejsou vyloženě zlozvyky jako chlast, kouření, drogy..).

Můžete to probrat, prodiskutovat, říct ji proč tě to baví, proč to děláš (TVOJE záliby, život, věci, ve kterých vidíš smysl) – za předpokladu, že ti na tom vztahu a na ní záleží. Můžete spolu zůstat, když s tím přestaneš, možná můžete být i docela v pohodě, ale pochybuju, že budeš šťastný (vděčný, spokojený, naplněný,..), když se vzdáš něčeho kvůli ní, a to jen proto, že ona si to nepřeje…

Vyřešit to, probrat to. Když to nebude brát vážně, dej ji najevo, že s tím nehodláš přestat. Pak ji nech, ať se rozhodne sama, jak chce, hlavně by ale měla vědět na čem je a co to pro tebe znamená.
Můžeš si pro ně třeba vyhradit víc času, nějaký si najít, aniž bys přestával s tím, co máš rád (pokud ji třeba fakt hodně zanedbáváš ;).

Drap

Najdi si jinou

Hlada

V páru mají mít oba přibližně stejné pořadí hodnot. To evidentně nemáte. Musíte najít kompromis. Jiné řešení neexistuje. Když budete sobecky jeden druhému vnucovat své osobní priority, vztah skončí.

Kazatel

Pokud se nehodláš ve vztahu ani částečně přizpůsobit, musíš umět přijmout i ten fakt, že to může vést ke konci vztahu.

Při troše snahy ale jistě dojdete konsenzu, pokud se máte rádi.

Gus_Fring

A tobě je kolik? 10?

Aappo

Rozejít se.