_136

Co je to za blbost nadčeši a podčeši,kdo vymyslel tento trapný plakat na sčítání lidu?

https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/scitani-lidu-nabozenstvi-narodnost-gender.A210324_141­955_domaci_knn

Nejlepší odpověď
Kepler

Není to blbost, to je prostě fakt. Nebo snad existuje oficiálně národnost moravská? Ať jdou Češi do pr… s tou svou asimilací. Za 1. republiky měla Morava ještě vlastní zemské zřízení, dokonce i Hitler Moravu uznával a dnes hranice českých krajů ukrajují z historických území Moravy. Ale díky za inspiraci, původně mě to nenapadlo, ale národnost just vyplním: moravská!

Další odpovědi
Drap

Co se ti na to nelíbí? Morava zde byla dříve než nějak český tát.

Speed77

Jde o propagaci a zdůraznění Moravy, Moravanů, Moravské národnosti.
Česko, ČR = Čechy, Bohemia, Český stát. Morava a Slezsko se tak nějak neberou v potaz ani v tom blbém názvu státu, ten je jen podle jedné ze 3 Zemí/oblastí na našem státním území, z Čech, Česko… Morava je ta tam a nemá ani sněm. Národnost Čech, protože jsi z ČESKÉHO státu, ale když nebydlíš v Čechách ani ses tam nenarodil, tak by ses mohl/měl zapsat místo Čecha jako Moravan.

Dřív to bylo: „České království, Moravské markrabství, Opavské/Slezské knížectví.” Nebo zkráceněji „České království a přidružené země” a nebo také jen České království – ale tak se to zkracovalo jen v běžné mluvě a NEBYL to OFICIÁLNÍ název.
Až budu vyplňovat taky napíšu, že su Moravan.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Moravsk%C3%A1_n%C­3%A1rodnost

Mc Merkurion

… máme ve znaku moravskou orlici ??? … máme … tak proč by se k ní nemohli moravané hrdě přihlásit ??? pak nějakýho joudu napadne, že ji ze znaku sundá, protože při sčítání se k moravanům nikdo nehlásil …

Rokio

Podle mě je to v pořádku. Morava má dlouholetou historii, svoji kulturu a tradice a spousta lidí by se rádá přihlásila k moravské národnosti včetně mě.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.