jirka F

Co je pro vás špatné znamení, že se bude něco dít (změna počasí atd.)?

Že vás třeba začne bolet ruka nebo noha. Nebo se najednou skácíte…

zdroj obrázku: pixabay

Odpovědi
quentos

„… něco dít změna počasí“? Já nerozumět řeči tvého kmene…

Rokio

Když začne foukat silný vítr. Vítr buďto mraky rozežene, nebo přidané další. Pak může začít déšť, nebo bude krásný den.

dudu

Např. když slyším, že se manželce šijící cosi na stroji už podruhé zlomila jehla.

zjentek

Previze, předtucha.

Před pár dny mne přímo uprostřed křižovatky přepadly nutkavý představy o poruše vozu a dostal jsem téměř hmatatelné bobky (díky bohu pocit včas ustoupil), že mně klekne motor a zůstanu tam s autem viset. Nakonec jsem tyto doslova živé myšlenky zaplašil vědomím, že je fajn, že kára šlape. Uf, řekl jsem si, co tě to napadá, zjentku. Když jsem za hodinu cestou zpět projížděl toutéž křižovatkou, klekla mně cívka zapalování. Přímo v tý křižovatce, když naskočila zelená a já se rozjížděl. Ve voze to zaškubalo, panika, strach atakdále a do nejbližšího servisu 2 km daleko jsem dojel na tři válce.

V mém případě rozhodně nejde o ojedinělý případ, čili jak říkám- spolehlivým ukazatelem možného nebezpečí (tvé „špatné znamení“) je u mne téměř vždy PREVIZE.

Rokio

pozn.: Místo přidané má být přivane.