Meggie2

Co dělat po vytržení moudráků, když zub bolí a nezabírá ani Ibalgin?

Nejlepší odpověď
iceT

Vytrženej zub už nebolí, bolí ta díra po něm a není se co divit, je to otevřená rána. Pokud je to čerstvé, vyvaruj alkoholu a cigaret a pořiď si v lékárně něco na výplachy a vyplachuj, lékárnice ti jistě poradí, ale opatrně, ať si nevypláchneš i sraženinu, která chrání otevřenou ránu.

Další odpovědi
quentos

Na prášky se vykašlete, obzvlášť na ibalgin, je to svinstvo.
Pijte odvar z hřebíčku, vyplachujte jím ústa (ale jak už bylo řečeno, opatrně) a snažte se ho jazykem nahánět na tu díru. Hřebíček je přírodní analgetikum.

cochee

Zaspat to.

Drap

Počkat. Nakonec to přejde

mosoj

Na velkou a bolestivou ránu po extrakci zubu , se obvykle užívá krátkodobě Aulin.
Bohužel je na předpis a mám dojem že je to nyní nedostatkový lék.

da ny

Ibalgin („růžovka“ je celkem swins-wo) není vhodný na tišení bolesti po extrakci zubu.
Málokomu pomůže od bolesti.
Po extrakci zejména molárů se nemá kouřit a „vybubláváním“ vyplachovat rána. „Přirozený obvaz“, krevní sraženina se rozpadne příliš brzy. Pokud Vás bolest nenechá spát, může jít o tzv. „suché lůžko“ aj.
Bez návštěvy stomatologa to člověk nezvládne.
Cucejte hřebíček, pokud bude bolest intenzívní po 3 dnech, spěchejte na zubní.

dubraro

Já jsem po stomatochirurgickém zákroku bral Nimesil. Fungoval výtečně, ale je na předpis.

df

Mě zabírá ibalgin do 1 hodiny. Pokud máš váhu víc, než 60 kg, tak si klidně vezmi ještě jeden. To znamená 2× 400 mg

Dochy

Jsou i jiné volně prodejné léky, např paralen. Pokud se nemýlím, tak by měl být použitelný. Acylpyrin mám radši, ale zrovna při otevřené ráně není vhodný protože může uvolňovat sraženiny. Pokud nic z toho nezabírá, tak zkusit konzultaci s lékárníkem nebo lékařem/stoma­tologem (dle dostupnosti). Pokud ta bolest trvá několik dní tak určitě navštívit znovu toho stomatologa.

A ještě jedna věc: Když mi naposledy trhali zub, zubařka mi nechala i letáček jak si počínat v nejbližších hodinách/dnech. Kromě jiného tuším z počátku chladit, trochu vyplachovat florsalminem (šalvěj) ale tuším až po nějaké době aby se neodplavila ta sraženina.