autacek

Co Česko získá rozházením si vztahů s RF?

Nejlepší odpověď
mikrowlnka

Nic. Podle mého názoru se ČR stala jen trojským koněm zpravodajských her cizích států. Stejně jako Slovensko (záměna ampulek Sputnik V ve skladu)

Další odpovědi
Arne1

nic dobrého

Drap

Vůbec nic, může si pouze pohoršit.

Nassin

Zdražení plynu a ropy.

Speed77

Válku. Obsazení. :P
Jde o spravedlnost, míchání se do vnitřních záležitostí státu, jeho suvenerity a vlastně i jeho napadení (nejen špionáž, což je taky závažné, ale taky atak na našem území, na náš majetek/organizaci i lidi, kteří zemřeli). Takže zde nejde o to, co nám to přímo přinese, ale jde o pravdu, spravedlnost a následky, které se z toho vyvodí a vyplynou – taky podle budoucích událostí, reakcí ostatních a pod.
Vážně se ptáš na to, o co jde nám? A o co jde Rusům a Putinovi? To on neustále postupuje neoprávněně a provokuje. Tím nevynáším USA… to nejsou žádní svatoušci. Komunismus/so­cializmus byl sice rozpadem Sovětského svazu zrušen a zaveden kapitalismus (to je hlavně čistě otázka ekonomického systému a nikoli politického – jen částečně), ale diktatura a korupce zůstala a vznikla nebo spíš rozrostla se oligarchie, o kterou se Putin opírá (kromě ozbrojených složek).
Ruská „strategie“ je založená na Putinově aroganci o jeho vlastní + ruské nadřazenosti a o znepřátelení si skoro všech ostatních státu i jejich představených. Jak moc si zakládá na jejich neporazitelné armádě (nic víc nemá, než válečné prostředky). Takové armády jsou neporazitelné jen do doby, dokud je někdo neporazí, jak historie neustále opakovaně dokazovala. A to ani není nejlepší nebo nejpočetnější na světě.

Kelt

Už Jan Masaryk řekl, že Československo je mostem mezi Východem a Západem. No a po mostě se šlape.

hapiky

Když ti soused nakope zadek, neoplatíš mu to, ani si nebudeš stěžovat, protože tím stejně nic nezískáš? To říkají jen proruští podržtaškové a hlupáci. Která z těchto variant ti je nejbližší?

Jiří Bohumil

Draze zaplacené uznání EU a západu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

autacek

@Speed77 pochopil jsi otázku?

Speed77

tebe nikdy nechápu.

autacek

Na to se tě nikdo neptal, nemyslíš, že máš problém s pochopením i druhé otázky?

Speed77

Já mám spíš problém s tebou ;) (ano, „nepochopení“ i třetí otázky).
Nechápu tebe = tedy nechápu ani tvé otázky, jak z toho podle „složité“ dedukce vyplývá.

hapiky

Diktatura a korupce zůstala… Korupce je ještě větší, ale jakoupak máme diktaturu?

Speed77

No Putinovu (mluvil jsem o Rusku, ne Česku, jestli tě to napadlo). Diktaturu jedince, diktatura strany/ideologie by byla zase totalita. Ona tak úplně nemůže být oligarchie bez diktatury/jejich vůdce. Teda mohla by být, ale ve formě v jaké je v Rusku určitě ne. Protože ta se zakládá na jedinci, který přerozděluje bohatství, výhody a protežuje pár lidí/skupinu vlivných.

Speed77

Nazvat Putina úplným diktátorem je tak trochu na hraně, protože je to spíš hodně kontroverzní osobnost a určitě nepostupuje správně a přímo demokraticky (není to úplný Kim, Asad, Lukašenko a další třeba z Afrických zemí.. to ale neznamnená, že není nebezpečnější než oni). Ale určitě má blíže k diktátorovi Putin než třeba Erdoğan, který tím bývá hojně častován – který k tomu má ale taky dobrý náběh.

autacek

@hapiky
„Když ti soused nakope zadek“, pokud s tímto tvrzením přijdu po sedmi letech, zrovna když i jiní hází na souseda účelově špínu, je otázka politické prozíravosti, že i kdyby to byla náhodou pravda, komu to prospěje a zda-li je to v tvém zájmu, po takové době toto otvírat, ono to přímými důkazy dokázat nelze, Ovšem možná že ti soused následně zakáže jezdit přes jeho pozemek k tvému domu, zastaví elektriku i plyn. Ale prima, můžeš se poplácat po rameni, když jsi měl to podezření, že teď můžeš mít ženu i děti po tmě a v zimě.. nebo si nakoupit dráž od „kámoše“. Jenže ony ty spotřebiče na jinej proud nejedou (palivo pro JE), trochu průšvih, viď (rafinerie).

Mimo to, kdyby to byla náhodou pravda, ber to tak, že ti tehdy soused zničil pušku, kterou chtěli jeho těhotné dceři tvý kámoši rozstřelit nejen hlavu (a jako že se to dělo a dodnes to nikdo nevyšetřil (Dům odborů).

hapiky

Jsi úplně mimo. Případ Vrbětice byl uzavřen už dávno. Znovu byl otevřen myslím v r. 2018 po dalších důkazech, které přišly se to stále prošetřuje. Když přišly jasné důkazy, přišlo i obvinění.

autacek

Případ Vrbětice byl uzavřen dávno, zjistilo se, že tam panoval šlendrián a bordel. Nejen administrativní, ale i fyzický a bezpečnostní. Samo o sobě přece není možné, aby se s municí a zbraněmi obchodovalo tímhletím způsobem, bez jakékoli průkazné evidence, navíc sami představitelé té firmy z Vrbětic uváděli o plánovaných cílech zakázek naprosto něco jiného, co nemělo mít s Ukrajinou nic společného.

plebs

Bohúš dohodl prodej 10 tisíc samopalů Kurdům