jirka F

Co byste poradili muži, kterému nejde zhubnout a jehož veškeré snahy jsou zcela refrakterní?

Prostě ne a ne zhubnout. Četl jsem na zpovednice.cz jeden takový příběh, že mu nejde vůbec zhubnout, tak jsem mu poradil, ať si koupí testosteron v lékarně a cvičí, jiné řešení není, už ho to trápí přes 4 roky a veškeré snahy o zhubnutí jsou u něho zcela refrakterní.

Možná ještě zajít za doktorem a poradit se s ním o tom, ale co byste dělali vy?

Nejlepší odpověď
Drap

Poradit se s lékařem a potom mít pestrou stravu, nepřejídat se a hlavně se hýbat. Nic jiného nepomůže

Další odpovědi
Čecho_slovák

Obezitou jsem se trápil posledních 5 let, kdy jsem dosáhl svého životního maxima 128 kg. Při této váze mě začaly bolet kolena, špatně se mi dýchalo, žral jako kyselina a chlemtal pivo jako protržený. Pohyb byl jen na zahrádce a u venčení psa.
Řekl jsem si STOB a začal na sobě pracovat. První co bylo jsem vyloučil pivo, ač nerad. Snížil jsem přílohy k hlavnímu jídlu, polévky jím pouze v neděli, ráno pestrá snídaně, odpoledne mléčné výrobky a večeře podle chuti, někdy i jablko.
Za poslední dva roky jsem váhu snížil na 17 kg a posledních 6 měsíců na krásných 102 kg. Doktorku jsem upozornil, že jde o cílené hubnutí a ať v tím nehledá problémy. Pokud ale během 3–4 týdnů klesne váha pod 100 kg, bude to na pováženou.

zjentek

Beze změny způsobu života k žádným změnám v kontextu nedojde! Nelze! Není možná!

Ametyst

Já vím, co ze stravy vynechat,aby to fungovalo. Jenomže disciplína není pro každého přijatelná. Divím se, že se doktorovi nezmínil: aspoň by vyloučil nějakou ne moc běžnou poruchu. Další otazka je, kdo mu vaří, a jestli vůbec může vznést protest k nezdravému jídlu. 🙂

Kepler

Diety jsou k ničemu, všechny se vyznačují jojo efektem. Mně se osvědčilo jen postupně si zvykat na malé porce, klidně jíst i častěji. Kdosi to tady nazval „půlkrajíčková dieta“. Aspoň si tak váhu udržuju. Kdybych ještě přidal dostatek pohybu, tak bych i hubnul.

nyjono

Zjistit více o způsobu života.
Radit co a jak až po dokončení analýzy životního stylu.

quentos

„Odolné snahy“? Co je to za blbost? https://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/hledat?ci­zi_slovo=REFRAK­T&typ_hledani=pre­fix
To ses zase snažil použít cizí slovo, abys působil chytře, a nepovedlo se…