CTTON

Co by se stalo se státem, pokud by „zgenocidoval vlastní obyvatelstvo“?

Odpovědi
NoFear

Ty máš otázky. :P
Hepy Vánoce, ty joudo.

da ny

Ujasněte si některé pojmy: Co je „stát“, kdo ho zastupuje.
Co vše je genocida (pojem užíván od r. 1946). Co je to ratifikace (například i některé z úmluv OSN).
Pokud vláda státu takovou část např. úmluvy OSN vůbec ratifikuje….
Těžko říci zda by ve vámi uvedeném případě, včas nebo následně někdo „zasáhl zvenčí“ (chtěl/mohl/byl schopen)..
Počtěte si: https://www.po­kec24.cz/histo­rie/genocida-puvodnich-americanu-18/

supersonny11

Nic

autacek

To by velmi záleželo na tom, zda-li by se na území tohoto státu nacházela ropa, či jiné nerostné bohatství.

Podívej se na takovou Severní Koreu, tam je ticho po pěšině, ovšem kde teče ropa, tam „světový četník“ pod záminkou ochrany lidských práv a nastolení demokracie neváhá použít hrubou sílu ani na civilní obyvatele a byť se většinou situaci nepodaří stabilizovat, hlavně že se podaří získat pod svou kontrolu zdroje.

Mimochodem, výše zmiňovaný četník byl v nedávné minulosti schopen spojit se i s Pol Potem.

led

Nie je to žiadna novinka, genocída vlastného obyvateľstva (aj keď tento pojem sa používa až od 2.polovice XX.storočia, je známa už z čias pred Kristom. V takom prípade dochádza k násilným zmenám vlády, prevratom, prípadne k ozbrojeným zásahom zvonku.
Pozrite sa pár rokov dozadu na štáty Ázie a Afriky, kde k takejto genocíde došlo. Nemusíte hneď listovať v dnešných novinách, ale na internete toho nájdete dosť.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Jandejs

Myslím, že při totální genocidě řízené státem by „zbylo“ pouze vedení, které vše řídilo a jemu podřízení vykonavatelé genocidy. Následovalo by to, že by se za a, stát nemusel starat o obyvatelstvo a napadl a podrobil si někoho jiného, nebo za b, někdo by využil situace a napadl jeho.