Super guy

Co by se stalo, kdyby za komunistů někdo někomu řekl „pane“ místo „soudruhu“?

Nejlepší odpověď
mosoj

Nehltej už tu propagandu. Pěkně vás zblbli.Třeba doktoru se nikdo neodvážil říci soudruhu!!

Další odpovědi
Kelt

Faráře oslovovali „velebný pane“ a ne soudruhu. To snad ve škole, na úřadě, v armádě. No a když se to spletlo, tak záleželo na okolnostech. Lidé jsou pořád stejní, i když je jinak oslovuješ.

marci1

Ředitel velkého podniku při oslovení pane, říkal:„Páni už u nás vymřeli“. 🙂

Zdroj: pamětník

Dochy

Obvykle nic. Ve škole by mohl být učitelem opraven. (Zdůrazňuji „opraven“ nikoli „popraven“).

Edison

Nic.

paul1

No pokud člověk narazil na blbce (o ty není v žádném režimu nouze), tak mohl i narazit

Drap

Nic

anonym

Na to měl komunistický režim tzv. „politické komisaře“, jinak též „osvětové důstojníky“ či „politruky“ … V každé firmě takové prase bylo a pokud by si sveřepě odmítal oslovovat jak se patří, nejspíš by si tě vzal nějaký takový do parády a v potemnělé kanceláři by ti náležitě vysvětlil, jaké by pro tebe mohlo mít osobní dalekosáhlé následky pokud bys i nadále tak zarputile vzdoroval vůli pracujícího lidu a politického vedení 🙂

Ale vážně, většinou by to bylo bez následků, záleží na jakého blba narazíš a to platilo i tehdy.