CTTON

Co by se stalo, kdybych si objednal mince prodávané v eshopu za 0 Kč?

Na jednom „eshopu se prodává“ mince za 0 Kč (jedná se nejspíš o chybu, co by se stalo kdybych ji objednal? Dostal bych to nebo ne? Myslel sem, že těžko, ale na jiné stránce píšou, že dle zákona musí obchodník prodat zboží se ztrátou v případě chyby.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Nemysli, stejně ti to nejde. Spíš mi vysvětli, proč kladeš blbé dotazy a i když navzdory jejich úrovni dostaneš odpověď, tak snahu uživatelů neodměníš palcem? Opravdu jsi tak chudý, že si nemůžeš dovolit ani to? ;) :D :D

Další odpovědi
anonym

Pokud s prodejcem uzavřete kupní smlouvu, musí splnit její obsah, to je, mimo jiné, i prodejní cena.

Nicméně pouhý učinění objednávky nestačí, s kupní smlouvou musej souhlasit obě strany – jak vy, tak i prodejce.

Pokud prodejce třeba změní stav objednávky z „přijato“ na „objednávka se vybavuje“ a o tomto vás informuje mailem, lze to považovat za souhlas s kupní smlouvou a v tuto chvíli je povinen vám zboží prodat za uvedenou cenu.

Takhle nějak by to mělo fungovat.

Mc Merkurion

… jednou kdys kdos objednal granule po koruně, eshop nevydal, prý chybka …

quentos

Do POLE PRO OTÁZKU se píše KONKRÉTNÍ otázka. Ještě jednou tam najdu nějakou obecnou (jak je u tebe zvykem) a začnu to místo úprav mazat.

Dochy

Podle mně e-shop vystavením zboží dává zákazníkovi návrh na uzavření kupní smlouvy a zákazník ten návrh objednávkou přijímá…
Co se týče závaznosti ceny, před časem prošel nějaký případ televizí a závěr tuším byl, že ta cena je závazná, pokud nejde o zjevnou chybu…

Takže „sorry, doúčtujeme vám ještě 20 procent protože nám to kolega popletl“ by zejmě projít nemělo, zatímco „sorry, nedopatřením se nám dostaly do e-shopy tyhle televize bez ceny, tuto objednávku rušíme“ by asi projít mohlo.