_136

Čím to je, že jsou neustále vlakové nehody? Není to první snad ani poslední případ, kdy smrt čekala na kolejích.

Jde vidět že… strojvedoucí i posunovači aj. mají hold tvrdý chléb ❗️

Nejlepší odpověď
Drap

Každá přeprava má svoje rizika. I když u železnic často hraje v neprospěch lidský faktor.

Další odpovědi
tvaruzekcz

Je to kombinace těchto 3 faktorů

1. Zabezpečovací zařízení je jen na některých tratích a je kompatibilní jen s některými vlaky
2. Přetěžování strojvedoucích
(Strojvůdců je nedostatek a tak musejí často jezdit v mimořádných režimech, na tratích které neznají, případně se stroji, s nimiž nemají tolik zkušeností)
3. Výluky na tratích
(Nezřídka kdy dochází při těchto výlukách k vypnutí nebo omezené funkčnosti staničního zabezpečovacího zařízení a někdy i dlouhé měsíce se jezdí na takzvanou „přivolávačku“. V tomto případě jede strojvedoucí podle rozhledových poměrů. Velice častým průvodcem těchto výluk je i výluka trolejového vedení. V takovém případě musí strojvedoucí elektrických lokomotiv projet inkriminovaný úsek se staženými sběrači pouze setrvačností)

Justin1

Na některých tratích ještě není taková úroveň zabezpečení, aby v případě lidského omylu zasáhla technika. Nevím, proč by zabezpečení nemohlo být standardem všude.

da ny

Smrt číhá všude. V každém dopravním prostředku.
Příčiny nehod jsou obvyklé a stále dokola stejné.

Na vině může být technika, lidská chyba/nepozornost, únava/pracovní přetížení,, zdravotní problém (řidič, strojvedoucí, cyklista aj.). Přírodní překážka (strom, kámen na trati, za zatáčkou, zvěř, ptactvo, to zejména na silnicích, u letadel). Oslnění, oslepení, nevhodná „zábava“ dětí i dospělých, může ohrozit životy cestujících.
Je dobré si uvědomit, že v ČR, je poměrně malé území protkáno hustou dopravní sítí (silnice, koleje). Přes snahu „rovnat“ každou cestu, je na našem členitém terénu stále i obrovské množství silničních přejezdů přes koleje (jinde ojedinělé)..

Ametyst

Strojvedoucí dělají 1× ročně přezkoušení a psychotesty, a jsou po zdravotní stránce hlídaní téměř jako piloti. Je otázka, kdo se na toto povolání hlásí. Nejspíš úroveň kvality klesá jako všude jinde.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

quentos

Fakt to celý přečteš na jeden nádech?