BeRaut

Jak se skloňují slova v znakové řeči… třeba: Banán-banánový.?

Chtěl bych se zeptat jak se skloňují slova v znakové řeči… třeba: Banán-banánový.

Příklad:
Chceš banánový shake? To „řeknou“
Chceš banán shake?

Odpovědi
annas

„Znakový jazyk nepoužívá skloňování, ale používá jiné slovní druhy a také jiné vazby. Obávaný slovní druh je například „klasifikátor“, což by se dalo popsat jako několik přídavných jmen k jednomu jménu podstatnému.“

https://www.zi­rafoviny.cz/mo­dules/news/ar­ticle.php?sto­ryid=96

Znaky se liší krajově, je rozdíl mezi mladší a starší generací. Navíc jste použil české a annglické slovo. Navíc shake má víc významu. Znakové jazyky se mezi sebou liší i podle původního mateřského jazyka.

Neumím znakový jazyk, ale podle pohybu rukou se pozná u sloves čas přítomný, minulý či budoucí, stejně jako jejich rozdílné významy.

Proto je dobré nastudovat si způsob znakového vyjadřování,.

Edison

„Nemanuální složky jsou "povinnou“ součástí znakového jazyka a mívají obvykle gramatickou platnost – nesou gramatické významy stejně, jako je v češtině nesou třeba koncovky."

Celé je to složitější. Spíše, než znaková řeč se má používat termín znakový jazyk. Článků na toto téma se dá najít spousta.

Zdroj: http://ruce.cz/clan­ky/8-poznavame-cesky-znakovy-jazyk-i