Rokio

Byli stavitelé pyramid kvalifikovaní dělníci, nebo otroci?

Byl jsem včera v muzeu starověké kultury společně s rodinou. Tam jsem položil průvodkyni tuto otázku. Ta to nevěděla.

Nevíte to náhodou vy? Předem děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Kepler

Dnes se má za to, že pyramidy stavěli svobodní dělníci, otroci jsou mýtus.
http://www.li­deazeme.cz/cla­nek/kdo-vlastne-stavel-pyramidy#

Další odpovědi
Nandi

To se úplně neví,hlavně v poslední době si někteří myslí,že takto dokonalé stavby na tuto dobu(kolem 2000př.n.l.)stavěli spíše zkušenější kvalifikovaní dělníci.Někde se zase píše,že to bylo až 100 000 otroků.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Egyptsk%C3%A9_py­ramidy

Drap

Někteří zřejmě byli i vysoce kvalifikovaní otroci. Ono z dnešního pohledu to vpadá vše trochu jinak. I kvalifikovaní dělníci měli systémem dosti omezené možnosti.

Zvidatel

Dělníci s platem a příděly jídla. Bylo jich hodně, trvalo to dlouho, měli přestávky a střídali se. Nebyl to takový dril a žádní bičem pohánění otroci, jak se dříve myslelo.

Dr. Darko

Možná nadlidi

Kryšpín

Otroci a vše pod kontrolou a pokyny manažerů.