Edison

Byli byste pro to, aby šíření fakenwes bylo trestné obdobně, jako šíření poplašné zprávy?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
anonym

Jiná odpověď

To je lehce zneuzitelný.Havárie v Černobylu byla zpočátku zlehčována a informační média,jako např. Hlas Ameriky nebo RFE byla tehdejší mocí označována jako podvratná v rukou USA. Dnes jsou zprávy např. o vážné situaci mezi Tureckem a Řeckem povětšinou zamlčována a o vážnosti stavu se lze dočíst pouze na tzv. podvratných proruských zdrojích. Takto jsou dnes označena mimooficialní média. Plácame se sem a tam.

Další odpovědi
Ametyst

Jiná odpověď

Když se stírá i rozdíl mezi legálním a ilegálním, mezi realitou a ideologií, mezi mužem a ženou, není tu nikdo důvěryhodný, kdo by ukázal prstem na fake news a lidé mu mohli věřit.

autacek

Jiná odpověď

jistě, https://www.y­outube.com/wat­ch?feature=you­tu.be&v=eslbV6o­gyv0&fbclid=I­wAR1tDVrD5WjxD03-HpMKiQEHlvOiI­I64QyUdUm-SrfcjYLPC0k0Tuc­RSIf4&app=des­ktop

Jenže to by museli zavřít i Vláďu.

briketka10

Ano

To so piš!

anonym

Ano

Butters_xD

Ano

Edison

TenKterýJe: Chceš říct, že VOA a RFE nebyly v rukou emejričanů? To prostě byly. Nebudu rozebírat, jestli byly informačně takové, nebo makové, jisté ale je, že byly součástí hry na zničení systémů východního bloku. To jsou fakta. Jestli to bylo dobré, nebo špatné je pak docela jinou otázkou.

Edison

Ametyst, celkem jsi to trefila. Problém je v tom, že důležité je propustit zprávy které mají svou váhu a ne ty, které tu váhu nemají. Tedy zprávy neověřitelné. Neznamená to, že neověřitelné musejí být lživé, ale z podstaty věci nelze pravost ověřit a odlišit je ot lživých. V době, kdy ověřitelných zpráv je dostatek, nevidím důvod těm neověřitelným bránit. Ty totiž mohou snadno vést k vyvolání paniky, což je určitě spíše ke škodě věci.

Ametyst

Ano, souhlas. Mám svého oblíbeného autora, který je matematik, a ten nepustí zprávu, aniž by nemohl tvrzení dokázat . 🙂Vše má ozdrojované z více míst.

Edison

Ano, Briketko, píšu si to… 🙂