kilimanjor

Byl podle vás 17. listopad 1989 předem připravenou, nebo spontánní akcí?

Nejlepší odpověď
Mr. Marek

Byla jsme jedna z posledních zemí, která se osvobodila od totality. Režim chátral, šlo o přirozený proces, kterému se dopomohlo. Hlavní jsou ony hodnoty,

Další odpovědi
elkon

Předem připravená akce.

Drap

Jednoznačně předem připravená akce

Mc Merkurion

… ježiš, všude už to prasklo, jen u nás ne, tak tomu musela stb pomoci, kdo asi vypustil a nastrčil mrtvýho študáka ??? vono se ví, že jsme v jádru klidní, a trvá, než se rozhoupem …

Pepa25

Spontání akce, pro kterou uzrál čas.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

EKSOT123

Pro křesťany v této souvislosti stojí za přečtení knížečka Jan Pavel II. a třetí Fatimské tajemství. Ovšem konkrétní podrobnosti – jestli a kdo to naplánoval, se tam nedozvíte. V kostce – tam novinářka přesvědčivými argumenty líčí souvislosti mezi fatimským zjevením, atentátem na papeže Jana Pavla II. a jeho nepochopitelné přežití, následným jím vykonaným zasvěcením Ruska Panně Marii, koncem studené války a jaderné hrozby. Ještě připojím, že mnozí čeští křesťané si to navíc spojovali s předpovědí o svatořečení Anežky České. Věříce, nevěříce, určitě to byl posun k lepšímu. Ale jestli to všechno bylo spontánní a čisté, nebo s něčími nekalými plány nevím.

Ametyst

Mr Merkurion: Ta pomalost je možná známkou nedůvěry k světu okolo. Češi jsou prostě nedůvěřiví, a kdo se jim může divit?

Mc Merkurion

… houby nedůvěřiví, líní jsme, proto to u nás proběhlo v klidu, i rozvod se slovákama, kdo by se pral …