Complex

Byl nad vámi někdy alkohol pánem?

Nejlepší odpověď
hapiky

Alkohol je jako peklo, koho pohltí, toho už nevydá. Je už jen jedna cesta: přestat chlastat úplně!
Je k podivu, kolik inteligentních a vzdělaných lidí alkoholu podlehne a srazí je na kolena.
Ono může být alkohol jako pán, ale jen pro jednu chvíli či den. To potom spíše odradí. Problém nastane při častém pití. To už je jízda v autě bez brzd!

Další odpovědi
quentos

Mám to podobně jako Kepler.
S tou výjimkou, že bylo skutečně několik (asi tři) měsíců, kdy jsem na něm byl opravdu závislý. Naštěstí se „léčba“ díky mé silné vůli obešla bez léčebny. Nejenže jsem se vyléčil sám, ale dokonce jsem si alkohol ani nemusel zakázat – to období mi paradoxně pomohlo začít pít s mírou.

Drap

Doposud nikdy

Kepler

Ano, byl. Ale kdykoliv poručím, pošlu ho stejně jako kouření do pekel. Mám tak silnou vůli, že to dokážu i několikrát ročně.

ivzez

„Jako pán“ nemůže být alkohol nad nikým.