_136

Budou mít podle vás tramvaje na václavském náměstí dopravní efektivitu?

nebo je to negativní postup ohledně znovu zavedení tramvají… děkuji

Odpovědi
zjentek

Utopit prachy. Hledat v tomto kroku cokoli jiného bude pouhým šílenstvím nedozrálého, konzumního či podobně postiženého šílence.

Možná nějaká babička, nebo jiný, takto o holi, ochotně využije.

Hlada

Myslím, že by se peníze daly využít lépe. Na Václaváku jsou blízko sebe tři vchody do dvou přestupních stanic metra a tramvaje uprostřed, takže dopravní obslužnost je výborná. Naopak tramvaje budou zdržovat na magistrále a nové stropy nad podchody budou velkým výdajem.

Emefej

Hlavním přínosem má údajně být odlehčení tramvajím v Ječné a Žitné.

Drap

Myslím, že budou mít efektivitu.

aliendrone

Muehehehe, pamatuji, jak s VELKOU SLÁVOU ty koleje odstraňovali. To bylo „moudrých keců o prospěšnosti“ tohoto počínání, stejně jako dnes. ☹

NJN, ale budeme první na světě, kde mají tramvaje koleje ze zlaté slitiny. A navíc budou levitovat půl metru nad nimi (aby se neošoupaly 😉 ), uvnitř budou bazény se saunou a tak vůbec. PŘINEJMENŠÍM, když ten cca JEDEN km tramvajové trati bude stát jeden a čtvrt MILIARDY!! (podotýkám, že jde o Prahu, tedy žádný brutus terén (nutnost tunelů či obecně drastických terénních úprav)

A perlička na závěr – bude to rozkopané 3 ROKY! Číňané by to zmákli za 3 týdny, ale do toho jim počítám 14 dní dovolené. 😉 😁 😁

Bože, jak já tu Pirátskou pakáž nesnáším. Kam se hrabou „tradiční šmejdi“. Kdo mi nerozumí, tak ať se projede dnes po Olšanské. A podívá se CO tam vemeno Hřib zpytlíkoval. No ale hlavně že je tam hned vedle přechodu pro chodce i přejezd pro cyklisty (s vlastními pidisemaforky). JJ, už to dokonce jeden frajer natáčel časosběrem – za CELÝ DEN to nepoužil ani jediný cyklista. ☹

Protože Hřib nemá nadarmo přezdívku „dopravní katastrofa“, tak jsem spíše skeptický (viz poznámka Hlady ohledně přejezdu magistrály u Muzea).

Emefej

alien > tohle není hřibovina, to se schválilo už za Béma v roce 2005, potom se jenom 19 let vyřizovala stavební administrativa.

aliendrone

Emefej>>> JJ, teď s odstupem vůbec nechápu, že mě hned nenapadlo, že „TAK ZÁVRATNĚ RYCHLE“ (aby to mohl Prašivka stihnout) to u nás NEJDE. 😐

Pepa25

Emefej: pokud vím, tak Pražáci mají poučku, že „Lenin a tramvaje jsou vJečný“, v Žitné jsou jen auta.

Emefej

Samozřejmě máš pravdu, tyhle obilné ulice jsem si vždy pletl, a to jsem rodilý Pražák. Stařecká demence nastupuje.

elkon

Zjentek, když o tom nic nevíš, tak do toho nekecej. A drž se toho svého „prdelákova“.

zjentek

Elkon, napsal jsem jen to zásadní.