(O_o)

Brainstorming: Poraďte prosím názvy užitečných seriálu/filmů k maturitě z dějin výtvarné kultury.

Zdravím, znáte nějaké dobře zpracované dokumenty k maturitě? Ať už stručná fakta, nebo podrobné rozbory nejslavnejsich obrazu, architektury či soch? Neváhej a napiš, usnadníš práci nejen mně, ale i spoustě dalším studentům bloudících internetem.

Nejlepší odpověď
annas

Na netu je takových rozborů určitě dost. Školní úkoly zde neřešíme, jen poradíme.

Stačí zadat do google např.Filmy o umění atd.

Nemůžeme vědět, co je pro vás užitečně, protože nevíme, kterou literaturu o umění či malíře atd. vám vyučující doporučil.

Stejně tak se filmové zpracování liší. Pro rozbor potřebujete znáte spíš fakta, film jen pro srovnání., pokud je nutné. Navíc je třeba znát detaily, svůj ppohled na určitý obraz.

„Neváhej a napiš atd.“ – dommníváte se, že je takto vhodné přikazovat někomu, když sám něco potřebujete?

Práci ostatním můžete usnadnit sám, když si přečtete knihu, najdete obraz, film zhlédnete, projdete si i další informace o výtvarném umění a pak vložíte na příslušné stránky.

Další odpovědi
ivzez

Doporučím TV: Prima ZOOM, ČT Art, ČT2 → všechny
vysílají zajímavé pořady z oblasti umění a dalších oblastí.

___

PS:
Brainstorming je „vymývání mozku“, nemínil jste crowdfunding?
Rozkazovat a tykat byste nám také neměl.

led

Maturant umeleckej školy by už mal ovládať potrebné učivo a znalosti práce s počítačom a internetom. Dnes už nie je doba, ako za našich „školských čias“, keď sme si dostupnú literatúru o umení zháňali v antikvariátoch a knižniciach, pretože potrebné učebnice neboli. V čase, keď som učila, mi stačilo študentom povedať tému a umelecký smer a na nasledujúcej vyučovacej hodine si samostatne získane znalosti štúdiom na internete vymieňali formou školskej diskusie.
Nebuďte lenivý a nezabudnite, vlastným vyhľadávaním potrebného materiálu sa aj učíte na maturitu. Nielen počítačovými hrami a Facebookom je človek živý…

Výtvarné umenie má veľmi široký záber, zahrňa vlastne celé spektrum ľudských znalostí a činností. Pokiaľ neuvediete konkrétne napríklad sochárstvo neskorej gotiky, alebo maľba obdobia renesancie v strednej Europe, ťažko vám možno ponúknuť niečo konkrétne, pretože výber je príliš široký. Sláva umelecký diel je pomerne premenlivá, je závislá na ich osudoch, význame, autorovi a hlavne na mienke ľudí a pohľade odborníkov. Mnohí si umelecké diela predstavujú ako prostriedok v ktorom môžu ukladať svoj nadobudnutý majetok. Ale to nemusí byť tá určujúca smerodatná pravda. Napríklad nevypísanou ťažkou rukou v školskom zápisníku písaná zbierka rómskych piesní z oblasti Poľany môže mať vyššiu umeleckú hodnotu, ako niektoré slávne svetoznáme dielo spopularizované médiami.

(O_o)

lad,annas ja umim googlit, nicmene tech dokumentu jsem nasel tolik, ale ani jeden z nch nebyl podle mych predstav. Tak jsem psal, jestli neznate nejaky dobry.

annas

Napsala jsem vám, že netuším, které dokumenty jsou pro vás užitečné, neznám ani maturitní otázky.

Takže dokument o některém umělci je dobrý pro mě, ale zda vyhovuje vám, to nemohu tušit.

Není lepší spoléhat na sebe?

ivzez

Známe spoustu dobrých dokumentů.
Jenom nevíme, co považujete za dobré Vy.

led

Výtvarné umenie má veľmi široký záber, zahrňa vlastne celé spektrum ľudských znalostí a činností. Pokiaľ neuvediete konkrétne napríklad sochárstvo neskorej gotiky, alebo maľba obdobia renesancie v strednej Europe, ťažko vám možno ponúknuť niečo konkrétne, pretože výber je príliš široký. Sláva umelecký diel je pomerne premenlivá, je závislá na ich osudoch, význame, autorovi a hlavne na mienke ľudí a pohľade odborníkov. Mnohí si umelecké diela predstavujú ako prostriedok v ktorom môžu ukladať svoj nadobudnutý majetok. Ale to nemusí byť tá určujúca smerodatná pravda. Napríklad nevypísanou ťažkou rukou písaná v školskom zápisníku zbierka rómskych piesní z oblasti Poľany môže mať vyššiu umeleckú hodnotu, ako niektoré slávne svetoznáme dielo spopularizované médiami.