Complex

Babo, raď? Jak tomu rozumíte?

Nejlepší odpověď
annas

Babo, raď! Dobrá rada nad zlato., protože baba toho hodně zná, ráda předá zkušenosti a cítí se užitečná. .

Někdy se baba do všeho pletla, jak svědčí staré moudrosti., takže potkat babu byla smůla. .

Kde je kozel zahradníkem, stará bába poručníkem, tam aby byl čert služebníkem.

Kam čert nemůže, tam nastrčí babu.

Jako vždy – dobrého pomálu … protože baba nejen radila, ale byla i považovaná za čarodějnici,., která ubližovala.

Další odpovědi
led

Starí ľudia majú, mali(?), viac životných skúseností, preto sa na nich ľudia obracali o radu

aliendrone

Tady je většina lidí učenlivých, tudíž ode mne pochytili zásadu FOREVER YOUNG! Báby/dědky tu prostě NEMÁME! Dokonce i Kepler – jakkoliv je líný chodit do hospody a shání kumpána na domácí pijatiky – je vídat, kterak často mizí za dveřmi domu s „červenými lucerničkami“!

A kdyby je to!!! Místo toho, aby si důstojně a s patřičnou pompou vozil zadek v taxíku nebo alespoň MHD, tak jako docela malý Jarda osedlává Babettu!! A tím myslím to slavné bolševické motorové koloprdítko, přičemž ani „dvojnohá Babetta“ se NEVYLUČUJE!! ;) :D :D

dubraro

Staré ženy měly velké zkušenosti, proto se za nimi chodilo pro radu.

Zdendoslav

„Babo“ je žoviální důvěrné oslovení Andreje Babiše. Kdo jiný už by měl poradit, když ne on?

aliendrone

dubraro>>> Tvá odpověď je na NOMINACI!!! :)
Proč ta tvá a ne třeba ta od LEhkomyslné Divoženky? Protože SPRÁVNĚ poukazuje POUZE na ŽENY! Muži se vysokého věku nedožívají, jelikož jsou ženami utýráni a uštváni xmrti v relativně mladém věku. tudíž to, že by se dožili „moudrosti stáří“ vůbec NEHROZÍ! ;) :) :D

A důkaz? Jen si počti diskuzní reakce annas i led!! To je skoro týrání zvířátek! :D Kde jsou všichni to obránci práv blablaba, no kde? Ach so, jsem bílý doblba pracující heterosexuální Čech, navíc chlap, tak už to chápu. Chjo… ;) :D :D :D ;)

Jestli někdo z chlapů tady, který může dát dubrarovi NOMINACI (a má alespoň jednu kouli), tak se PSL předveďte!!!! :)

led

annas, „Kam čert nemůže, tam nastrčí babu.“ to už neplatí. Máme tu aliendrona 🙂

annas

Bať, bať. 🙂

Mc Merkurion

… a co tím autor chtěl říct ??? … chtělo by to doplnit, aby ses nedivil, že ti to smáznou, todle teda nejni otázka …