Edison

A ty taky přestaň číst bulvár… Hele… patrně tam došlo k nějaký chybě. Podle mě normoš nakažená obsluha ráno přijde do práce, nasází zboží do regálu, pak nasadí roušku, možná rukavici a votevře… Já dyž vidím, jak lidi jezděj MHD, tak je to vo strach… Roušky sotva na bradě, rukavice žádný… skoro optimální podmínky k šíření. Tak doufám, že DP dělá něco smysluplnýho pro desinfekci a že kapku vydrží… třeba ta nanotechnologie…

Další odpovědi
kosmaas

Zas taková záhada to není. Koronavir si lze představit jako člověka, který píše rychle na psacím stroji (množí se a replikuje sám sebe) a občas seká chyby (to jsou mutace) a Covid-19 je výjmečný v tom, že píše na tom stroji zhruba 270× rychleji a v tom je ta jeho neskutečná síla a nebezpečnost čímž se odlišuje od ostatních koronavirů. Proto dochází k tomu, že jeden bezpříznakový nakazí druhého a ten druhý skončí na plicní ventilaci nebo tam skončí ten první po pár dnech a ten druhý je bezpříznakový, protože nasekané chyby našeho pisatele na psacím stroji můžou vykázat různou škálu podob vlastností viru – třeba i takovou, jako z toho obchodu. A nevěřte prosím tomu, že ten Covid-19 je z netopýra, vir se chová vždy v přírodě jako aristokrat a nepřeskakuje z jednoho druhu na druhý

Edison

Kosmasi, to srovnání s psaním na stroji je, dle mého, naprosto mimo… To by znamenalo, že při jediném přenosu vznikne 270 mutací…??? To je ale blbost, viď. Navíc pořád paltí jedna věc: Každý druh čehokoli se vyznačuje určitou charakteristickou sekvencí DNA/RNA. A příznakovost a nepříznakovost vůbez nemusí mít příčinu v mutacích, ale v citlivosti jedince. Ono totiž.. ani my nejsme všichni stejní!!!

prejtsezelim

Edisone ty si musis nejdrive predstavit Covid-19 jako zdrojovy kod – ten se sklada z nekolika casti kodu a jedna z te casti kodu je mimo jine ridici – na tuhle cast kodu si vir nenechava sahnout nebo v ni provadi v ramci evoluce naprosto minimalisticke upravy aby se sam nezabil a tady je takova zahada proc vir obsahuje vyrazne upravy kodu v teto ridici sekvenci – napriklad tu aby se prave replikoval rychlosti 270× vetsi nez bezny koronavir. Ja vim WHO neco rekla o puvodu viru ale pak je tady plno kapacit v oboru ktere se ptaji proc WHO zkoumala charakteristiky sekvenci kodu, ktere nejsou ridici, ty samozrejme prirodni charakteristiku nesou. Ale zpet k meritu veci. Tou velkou rychlosti replikaci se ten vir defacto meni online – je znamo uz nekolik desitek kmenu a kazdy kmen muze nabyt jakekoliv podoby od skaly 0 bezpriznakovy po skalu 100 brutalni a proto je i tolik ruznych a mnohdy zahadnych symptomu u nakazenych. Neco si prosim o tom priste zjisti nez zacnes napadat druhe. Rada na zaver – jestli se nechces Covid-19 nakazit porid si dite ve veku 4–8 let – tyto deti maji v sobe skoro neustale bezny neskodny koronavir a tyto deti te takhle imunizuji – tento bezny koronavir zavre tvoje receptory na bunkach a Covid-19 uz se nema na co chytit protoze je v bunce obsazeno. Hodne stesti

Edison

Tyyyjo… koukám, že bys měl šéfovat celému světovému týmu, který se snaží vyvinout vakcínu a lék!!! To jsou zase bláboly…

prejtsezelim

https://radio­zurnal.rozhlas­.cz/sona-pekova-novy-koronavirus-povazuju-za-umele-vytvoreny-nema-charakteristiky-8187948

Edison

Já tedas venku ty rukavice nosím. Jezdím sockou, chodím do obchodů. Tam, kde je desinfekce, tam ji i použiju. Po příchodu domů znova desinfekce. Fascinuje mě, že lidi prijdou do krámu, rukavic tam je jak nas… děláno… a kolik simyslíte, že si ty rukavice vezme? Nebo že by použili desinfekci, která tam na ně přímo „huláká“? Čeho jsem si ale všiml, že ani pokladní a prodavačky ne vždy ty rukavice používaj. Osobně myslím, že opětovné šíření je na hraně…

Kepler

Já jsem v obchodě nosil vlastní rukavice, ještě před tím než se tam nabízely. Ale jinak máš pravdu, málokdo si je vezme. Lidi už polevují v ostražitosti, většinou nosí roušky jenom tak na půl huby, někdo dokonce vůbec. Ono taky dost záleží na prodavačkách. U nás v sámošce, jak uvidí, že ti čouhá z roušky nos, okamžitě dostaneš sprda.

Edison

Jj.. přitom se zdaj tahle bariérová opatření jako nejúčinnější v současné situaci. Já si je taky koupil hned, jak se „něco šustlo“.

kosmaas

Klidně si těch rukavic můžeš na ruce nasadit deset když si nechráníš oční sliznice ty chytráku.

Edison

Chytráku… a když nosím brýle a do vočí si nesahám…? Hmmm??? ony rukavice maj jeden zásadní efekt… I kdybys měl jen hadráky, tak oproti rukám bez rukavic si do obličeje sáneš s o čtvrtinu menší pravděpodobností… Je vidět, že o tom víš absolutní PRD!

Kepler

Edison: to není žádný bulvár, upozornil na to Prymula. Podle mně to je jenom důkazem, že současná opatření nemusí být dostatečná.

Edison

Já vim, nejde o to, co řekl Prymula, ale o to, co z toho nadělaj média.