Kepler

Znáte nejúžasnější vánoční příměří?

Jedna z nejúžasnějších vánočních událostí 20. století.
Příměří na bojišti. Napříč všem hrůzám války se roku roku 1914 odehrálo na západní frontě úžasné svědectví o lidském porozumění.
Tehdy, na začátku světové války, ještě existovalo něco jako lidskost a stíhači na dvouplošnících ve svých soubojích se chovali jako čestní rytíři. Myslíte, že něco takového je možné ještě dnes?
https://www.stre­am.cz/slavned­ny/10015483-den-kdy-vyvrcholilo-vanocni-primeri-25-12-1914

Nejlepší odpověď
ivzez

Vzhledem k tomu, že někoho před útokem
nezastaví ani advent nebo vánoční trhy …

Další odpovědi
Drap

Jistě to úžasné bylo, ale je třeba si uvědomit, že k tomuto došlo jen na několika málo ,nevelkých místech. Nelze tedy hovořit o západní frontě, ale pouze o několika malých úsecích.

hapiky

Od konce1.svět.války se vedou převážně nenávistné války, surovinové či strategické apod. jsou v menšině. Pro získání území nebylo nutné stavět koncentrační vyhlazovací tábory či z nenávisti likvidovat celé vesnice. Kde je nenávist, podlost…, tam je pramálo prostoru k ušlechtilým či­nům.