CTTON

Za nekonečně dlouhou dobu se musí stát vše?

Pokud je dostatečně dlouhá doba, logicky se musí stát vše co je fyzikálně možné, například všichni lidé dostanou infarkt naráz, všichni psi začnou štěkat ve stejnou dobu. Je jen na tom jak je to pravděpodobné, ale jednou se to stát zkrátka musí.

PS: jasně že ne, ale mluvím o stovkách miliard let. Ne o pár stovkách..

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

Lež

V anketě chybí možnost Jiná odpověď, takže jsem zvolila lež., protože už vaše otázka je chybně formulovaná.

Zřejmě neznáte význam slovesa muset
.

1. vyjadřuje neodvratnost něčeho, nutnost uskutečnění něčeho
človějk musí zemřít, musím jít na záchoda, , musím schůlzk odložit třeba kvůli nemoci atd

2. být k něčemu nucen -
musíš to udělat, nemusíš mít všechno

3. mít povinnost
musím už jít domů, musím pomáhat uklízet

4. vyjadřuje potřebu, nutnost
musím spěchat, aby nám neujel vlak

5. vyjadřuje vůli, chtění
ten film musíme vidět

ttps://www.nechy­bujte.cz/slov­nik-soucasne-cestiny/muset

Z toho plyne, že se i za dlouho dobu nemusíp stát vše, ale může se stát třeba něco.

Předpokládáte, nevíte to jistě, , jen spekulujete, nemáte jistotu.

Protože se může něco stát, ale nemusí.

Další odpovědi
Drap

Lež

Pravda to neni. Doposud takovou zkušenost lidstvo nemá. Jsou to jen zmatené úvahy.

MillerMix

Pravda

Je to celkem logické. Ale pochybuji o těch stovek miliardách let spíš ještě víc xD

led

Lež

Samotná vaša formulácia textu otázky určuje odpoveď „Lež“.Varianta „Pravda“ je popretie samotnej otázky, čo znamená, že je nepravda. Inú možnosť ste nedal.

Zdôvodnenie: pri neustálom vyvíjaní sa nemôže byť pravdivý čas konečný. Pretože aj keby postupom času nastal zánik Vesmíru (ako ho poznáme a nepoznáme) na jeho mieste by sa Veľkým Treskom začal vyvíjať Vesmír. Smrťou jedného sa život ako celok nekončí.
Prirodzene nehovorím o takej časovej mikrojednotke ako sú miliardy pozemských rokov.

Straka

Lež

Naprosto rozumím smyslu otázky, jelikož jsem se jí poměrně důkladně zabýval. Dá se přirovnat k náhodné procházce ve 2D kartézském prostoru celočíselných os, kde by všechny možnosti nastaly. Jelikož však náš svět není omezen na celá čísla, ale můžeme říci, že funguje v reálných souřadnicích, tak ani za nekonečně dlouho dobu nemohou nastat všechny možnosti, jelikož reálný prostor obsahuje nespočetně mnoho bodů (matematický termín).
A je tu ještě jeden zajímavý vedlejší poznatek: Pokud by se za nekonečně dlouhou časovou dobu mohlo stát vše, pak by to znamenalo, že se již vše stalo, neboť časová osa by měla vést i nekonečně daleko do minulosti.

anonym

Pravda

Pravda by to mohla být. Potíž je v tom že nekonečno samo je naprosto neuchopitelný teoretický konstrukt. K nekonečnu můžeme matematicky inklinovat a s tím se nějak pracovat dá ale dosáhnout jej to už je jiná, to prakticky nelze pak řešíte už jen teoretické důsledky. Například rovnoběžky se protínají v nekonečnu, vystihuje co tím myslím, teoreticky se protínají v nekonečnu ale jejich průsečík nikde nikdy nenajdete 🙂 Operovat s nekonečněm je prostě ošemetné a téměř se z toho nedá nic vyvozovat protože v takové situaci už ani téměř neplatí žádné fyzikální zákony viz třeba singularita.

anonym

Teoreticky ano, prakticky spíš ne … stejně jako se ty rovnoběžky protínají teoreticky v nekonečnu prakticky se neprotínají vůbec.