VaclavZeman

Vite, ktere stvoreni je nejstastnejsi na svete?

Odpoved (nekoukejte se na ni, pokud se chcete zamyslet a tipnout si): zlata rybka, protoze kvuli sve „spatne“ pameti si pamatuje vzdy jen poslednich pet minut. Me to teda dojala, rekl mi to ukrajinsky student, kdyz jsem se mu sveroval s osobnimi problemy. Dekuju.

Nejlepší odpověď
led

Šťastný dokáže byť len ten, kto pozná nešťastie. Ostatní si len myslia, že sú šťastní. Ale bez poznania života v celej jeho šírke, poznáme len jeho časť a preto môžeme hodnotiť len nám známe bez celku. Je to ako obraz Mona Lisy, ak vidíme reprodukciu, bez detailov, napríklad skladbu farieb, ťahov štetca, lesku oka, vidíme len jeho vizuálnu časť, ale vložené srdce, skryté inotaje (vidno len pri detailnom pohľade a čistej mysle) a city maliara, rovnako aj myšlienky Mona Lísy počas sedenia v časoch radosti i smútku, nepoznáme jej „dušu“, len sa domnievame, že ho poznáme. Rovnako je to aj so šťastím. Bez myšlienky šťastie nepoznáme.
Takže tu vám nepomôže ani „zlatá rybka“. Je naozaj šťastná, keď pre záchranu svojho života sľubuje splniť tri priania? Nie je to prejav strachu a smútku?

Další odpovědi
df

Co to máš za foto v avataru. To je jura?

zjentek

Rokio?

zvonisek

Mravenec, možná i Ferda.

Jiří Bohumil

Pokud jde o člověka a pokud se to posuzuje podle tváře, tak zřejmě t.zv. „retardo“. Když vidím skupinku, která chodívá na vycházku (pochopitelně s doprovodem) kolem našeho, z blízkého domu pro sociálně slabé a mentálně postižené, tak usuzuji, že jsou většinou šťastní. Rozzářené obličeje a radostné „výkřiky“.
Neberte to ale, že mi jich není líto, ale někdy jim spíše i závidím.:-)

VaclavZeman

Df, trochu jsem si vyretusoval fotku. Dekuju.

df

Nekecej, takhle vypadá Cloney

VaclavZeman

Haha.

zjentek

No směj se klidně, ale seš mu trošku podobnej 🤷‍♂️