zvonisek

Tvrdne lépe sádra nebo Malta?

Nejlepší odpověď
aliendrone

I když odhlédnu k trefné odpovědi Edisona o Maltě, bylo by od tebe najs, kdybys definovala to, co považuješ za „lepší tvrdnutí“. Z hlediska doby? Či pevnosti? Nebo jiného? Měla by ses lépe učit, třeba přijdeš na to, že na nejasné otázky se často nedá odpovědět. ;) :D :D

Další odpovědi
Edison

Malta asi netvrdne. Leda malta. A jestli malta, nebo sádra… podle účelu. Na něco se hodí tvrdnutí malty, na něco je vhodnější tvrdnutí sádry.

Mc Merkurion

… no, a to ještě je třeba si ujasnit, jestli se náhodou nejedná o sádrovou maltu, pak to vyjde nastejně …

Kelt

Vše záleží na tom, kolik to obsahuje vody. Pak na teplotě. To jsou fyzikálně chemické údaje . No a tvrdost se dá také měřit. Takže udělat experiment a přesvědčit se. Jinak Malta je ostrov a bylo by dobré tak tento experiment provést a to jak se sádrou, tak s maltou.

zbyndo

Zareagujem na odpoveď Kelta,nie je to pravda,ten obsah vody,malta sa robí z vápna,sadra zo sadrovca,(CaSO4),+ nejaká naviazaná H2O,ten sa používa na spomalenie rýchlosti tuhnutia cementu, odbúranim vody dostaneme sadru, čo je zmiešanímz vodou tzv.rychlik,sadrou by si pri murovani nepochodil. To tak zhruba

Mc Merkurion

@zbyndo: … malta se nedělá jen z vápna, tož tolik …