Lgee

Tak jako jsou hříšníci prachem a v prach se obrací, jsou obyčejní lidé lůzou v Luzu se obracející?

Nejlepší odpověď
annas

Otázka nedává smysl. Je třeba si uvwědomit, , , co je psané v bibli a které jsou další významy slov. Kdo jsou podle vás obyxčejjní lidí. Ti nehřeší?. Co lidé „neobyčejní“? Nepřesná analogie podle obracení., nikoliv sylogismus .

Nejen hříšník, ale každý člověk zemře jeho tělo vyschne, změní se v prach…

.„vytvořil Hospodin Bůh člověka, z prachu země“…
.„dokud se nenavrátíš do země, z níž jsi byl vzat. Prach jsi a v prach se navrátíš.“…
Tato slova Stvořitele „prach jsi a v prach se navrátíš“ zná díky pohřbům hodně lidí a netuší, v jaké souvislosti je Stvořitel vyslovil.

Adamovi řekl: „Uposlechl jsi hlasu své ženy a jedl jsi ze stromu, z něhož jsem ti zakázal jíst. Kvůli tobě nechť je země prokleta; po celý svůj život z ní budeš jíst v trápení. Vydá ti jenom trní a hloží a budeš jíst polní byliny. V potu své tváře budeš jíst chléb, dokud se nenavrátíš do země, z níž jsi byl vzat. Prach jsi a v prach se navrátíš.“ (Genesis 3,17–19)

Zdroj: https://vlastik­furst.blog.id­nes.cz/blog.as­px?c=493501

Nejen hříšníci, ale i obyčejní lidé se obrátí v prach, ale až po smrti.
Jak se lůza může obrátit v lůzu, když už jí je, ale bohužel za živa.

Jde o nepřesnou analogii -kvůli obrácení,

Jak uvedl Filip 84 nejde o sylogismus, protože chybí jedna část. Sylogismus má 3 části hlavní předpoklad, vedlejší předpoklad a závěr.

Např. Obyčejjní lidé hřeší, jsou hříšníky. .
Hříšníci se obrátí v prach.
Všilchni obyxčejní lidé se obrátí v prach.

Druhá část je podobná, ale s lůzou. Ale nevím, kdo jsou podle l tazatele občejnoí ldié a koho povyžuje za lůzu, takže pokud se dá e lůza povayžovayt za část obyčejných lidi, pokud ano, tak hřeší a po smrti se v prach obrátí či navrátí.

Lgee

Filip – tebe baví rozčilovat lidi asi hodně?

Filip84

Příspěvek smazán administrátorem.

quentos

Vždyť má pravdu. S tou do očí bijící interpunkční chybou to nepůsobí moudře, ba naopak. Nepouštěj se do něčeho, na co nemáš, vypadá to trapně…

Filip84

Toto, co se jednou praesentuje, jako chlap, a na podruhé, jako ženská, je to to nejtrapnější, co tu je. Trapněji už snad ani nelze! Jirka taky perlí dobré logické lapsusy, ale na tuhle „ligu“ nemá ani omylem!

No jo, no, honorace, na úrovni, VIP hvězdná pěchota! 🙂

Drap

Zkus někdy napsat česky a nebudeš svými, často pomatenými výrazy tady za šaška.

elkon

Filipe, přestaň s tou staročeštinou, bude to věrohodnější.