zjentek

Proháněli se po Divokým západě na koních třeba i černošští kovbojové?

Lamolamo, přesně.
Př: Sedm statečných, 130min., na podzim do kin, hlavní role-
Denger Washington:

http://www.csfd­.cz/film/398794-sedm-statecnych/prehled/

Nejlepší odpověď
Lamalam

V knížkách a filmech ano, ale jak to bylo doopravdy?

Další odpovědi
led

Pri pasení kráv nezáležalo na farbe pleti, na náboženskom vyznaní, len na schopnosti pastiera (prepáčte, dnes moderne chovateľa – ošetrovateľa dobytku)
cowboy = pastier kráv
Táto prezývka desperáda, či potulného barda, divokého pištolníka sediaceho na rýchlom koni, tuláka hľadajúceho prácu pochádzala práve z množstva nekvalifikovaných ľudí hľadajúcich prácu práve v dobytkárskych oblastiach.

zjentku,
když zaslechneš ostrý povel : Hands up…
zvedneš ruce, nebo budeš hledat barvu obličeje. Vždyť pokud není bílý, budeš střílet a když je bílý, futro dveří podržíš?

dubraro

Ano, existovali i černí kovbojové.

Cenobita

Po válce Severu proti Jihu, kdy došlo ke zrušení otrokářství bylo možné „svobodné cestování“ i pro bývalé černé otroky. Není tedy vyloučeno, že mohli získat tuto práci. Práce honáků dobytka nebyla žádná lehká zábava, takže nebyla výlučně určená bílým.

Nuk nuk

Černoši byli obvykle otroci a kovboj byl honák dobytka najímaný farmáři třeba na určitou sezónu nebo období. Byli to naprosto svobodní lidé. Černochů mezi nimi moc nebylo a těžko říci, jakým způsobem vypátrat, zda vůbec existovali nějací ještě před zákazem otrokářství. Úplně vyloučené to ale nebylo. Americký „Sever“ měl sklony rušit otroctví ještě dříve než nastala „Válka jihu proti severu“ a příslušníci některých protestantských církví se dokonce zabývali tí, že vykupovali a propouštěli otroky. Z propuštěných se pak snadno stávali kovbojové, protože to byla tvrdá víceméně podřadná práce a navíc měli zkušnosti s prací na statcích.

Po zrušení otroctví to pro ně bylo na venkově jedno nejdostupnějších zaměstnání. Často totiž zůstávali u svého někdejšího otrokáře, ale už za mzdu.