Super guy

Proč vlastně Američani prohráli vietnamskou válku?

Odpovědi
Kryšpín

Byla tam podpora Číny i Sovětského svazu a statečnost Vietnamců, minium kolaborantů, dále na př. při nedostatku munice vykopali jámu do ní ostrá bodla přikryto k nerozeznání od okolí Amík šel neb se plížil spadl do jámy a napíchl se.

Drap

Po Francii dostali na frak i Američané. Co tě zajímá konkrétně?

Edison

Každý agresor, který vztoupí na cizí území je dřív nebo později odsouzen k prohře. Vyplývá to z logiky věci.

orwell

Tak kromě podpory Vietnamu ze strany východního bloku (zejména SSSR) a velké odolnosti Vietnamců sehrálo nezanedbatelnou roli i obvatelstvo USA. Už je nebavilo pohřbívat své kluky, které jim přiváželi (pokud vůbec) v hojném počtu v rakvích, o zraněných s trvalými následky a invaliditou nemluvě. Konec války byl stále v nedohlednu a tak sílily masivní protesty proti vietnamské válce i na území USA. To nakonec s dalšími okolnostmi přimělo vládu k ukončení tohoto vleklého a finanančně vyčerpávajícího konfliktu. Ovšem to, co tam tehdy Amící s Vietnamci prováděli, si nikterak nezadalo se zvěrstvy prováděnými jednotkami SS za 2. sv. války.