Kepler

Proč se takový fenomén neurodí i u nás?

Krásná zralá ženská, žádná rachitida, s neuvěřitelným hlasem. Ty naše talentovky mi vedle toho připadají trapné. Myslíte, že za to může jejich úroveň, nebo se něco takového u nás prostě nevyskytuje? Jedu na Kanáry!
http://www.no­vinky.cz/koktej­l/398154-soutezici-ohromila-porotu-operou-kdyz-to-rozjela-s-ac-dc-vsichni-jen-zirali.html

Nejlepší odpověď
quentos

Jak to, že ne – na to, jak jsme malá země, máme světoznámých pěveckých hvězd docela dost.

Další odpovědi
MobilManiak

Jsou Kanáry známé svými zpěváky/zpěvačkami? Co já vím, tak ne. Ta dívka je talent, který se na celém světě vyskytne jednou za x let. Nicméně, fakt, že je z Kanárů, nic neznamená. Příště další velký talent může být třeba, co já vím, z Kostariky, Litvy, Finska…u nás někdo takový třeba je, ale nevíme o tom. A pro naše talenty není na světě místo, všechno zaberou talenty USA, VB, Německa atd.

xxx3

já bych v tom neviděl zase nic až tak extrémně unikátního. Slečna má v každém případě solidní klasickou techniku (nikoli excelentní, ale rozhodně velmi dobrou), ale ona především vystihla to, co je pro tyto soutěže podstatné: nezaměnitelně na sebe upozornila (podobně také Susan Boyle před lety) a překvapila publikum i porotu.
Jinak pro školeného zpěváka je Highway to hell v podstatě bonbonek (co se týče zpívání, důležitý je jistě i výraz) – je samozřejmé, že nemůže použít klasickou operní techniku, ale muzikální člověk – tím spíš zpěvák – pokud chce, tak může zvládat víc pěveckých technik. Něco jiného by bylo, kdyby tam následně šoupla nějaké scatování alla Ella Fitzgerald, ale to by patrně publiku připadalo jako menší odvaz. Navíc je tam kalkulováno s pocitech „podívejte se, operní diva a zpívá AC/DC“. V těchto soutěžích je prostě kromě určitých schopností nutné zvládnout výborně umění sebeprezentace, a to je to hlavní, co tu zapůsobilo.

btw. zde je celá ta árie, na které začala (Hoffmannovy povídky od Offenbacha)
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=sXK3pUdBRGA

anonym

Třeba nějakou takovou máme a nevíme o ní.-)
V současné době museli AC-DC přerušit světové turné vzhledem k onemocnění jejich zpěváka.Brian Johnson by mohl být na čas zastoupen touto pěvicí.;-)

marci1

Operní árie nádherná a AC/DC by čučeli, jak se dá jejich hit zazpívat. Super. 🙂

iceT

Do našich rádoby pěvěckých soutěží se hlásí lidi moc mladí na to, aby měli takový hlas, a když už, tak stejně neuspějí, viz Leona Šenková, kvůli vzhledu.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=5NZQMN1xO­II

terry

Souhlas s Quentosem.
Dobrý byl nápad přejít z vážné hudby na tvrdší notu. To hodně zaujalo.

anonym

Vše je jenom iluze způsobená drogami, realita to jsou jenom programy a databáze, není zde život a Bůh to vše jsou jenom iluze vytvořené k tomu aby zde nebyla nuda.

Kepler

MM: nikde jsem netvrdil, že Kanáry mají něco společného s takovým fenoménem. Země původu je samozřejmě irelevantní.

cochee

No protože v doplnění otázky máš „Jedu na Kanáry,“ celé to doplnění se nese v tom tónu, jakože u nás nic a všude možně jinde včetně Kanár je toho plno.