dust8

Proč jsou uvnitř věcí, krabic které si zrovna koupíme takové ty malé sáčky s nápisem: „Silica gel – throw away“?

Nejlepší odpověď
annas

Co je silikagel a proč byste ho neměli vyhazovat obaly se silikagelem
https://timeso­findia-indiatimes-com.translate­.goog/life-style/health-fitness/photo-stories/what-is-silica-gel-and-why-you-shouldnt-throw-it-away/why-you-shouldnt-throw-away-the-silica-gel-packs/photosto­ry/65603483.cms?_x_tr_s­l=en&_x_tr_tl=cs&_x_tr_h­l=cs&_x_tr_pto=sc

Co je silikagel a proč byste ho neměli vyhazovat obaly se silikagelem

"Všimli jste si někdy malého malého balíčku s malými gelovými granulemi, které často přicházejí s vašimi novými botami nebo novou lahvičkou? Často se vyhazuje se zbytkem obalu. Abychom si oprášili znalosti, přidávají se do obalů, které je třeba udržovat bez vlhkosti.

Doporučujeme vám, až příště najdete balení se silikagelem, nevyhazujte ho a zde vám řekneme proč.

  1. MŮŽE ZACHRÁNIT VÁŠ TELEFON PŘED POŠKOZENÍM VODOU: U
  2. POMÁHÁ UCHOVÁVAT STARÉ FOTKY V BEZPEČÍ:

3,. UDRŽUJE VAŠE ŠPERKY JASNÉ A LESKLÉ
4,. Odstranuje ZÁPACH Z TAŠKY DO TĚLOcvičny
5. ZVYŠUJE TRVANLIVOST KRMIVA PRO ZVÍŘATA
6. Osvěží váš pokoj

CO SE STANE, POKUD SNÍTE SILICA GEL?

Silikagel není toxický, ale v případě otoku může způsobit dehydrataci. Aby to mělo nějaký nepříznivý účinek, musí být konzumováno ve velkém množství. Pokud vaše dítě spolklo minutu nebo dvě, nebojte se. Spolknutí celé smečky je může udusit. V takovém případě okamžitě vyhledejte lékaře."

Podrobnosti najdete v odkazu,.

https://timeso­findia-indiatimes-com.translate­.goog/life-style/health-fitness/photo-stories/what-is-silica-gel-and-why-you-shouldnt-throw-it-away/why-you-shouldnt-throw-away-the-silica-gel-packs/photosto­ry/65603483.cms?_x_tr_s­l=en&_x_tr_tl=cs&_x_tr_h­l=cs&_x_tr_pto=sc

Další odpovědi
elkon

Pro pohlcení vlhkosti.

aliendrone

Funguje to jako desikátor, lapá vzdušnou vlhkost, aby případně neznehodnocovala zboží. Hlavně to vyhazuj, ne že jako jeden můj známý poté, co jsem mu dal pytlík s mými oblíbenými beefjerky si myslel, že je to „nějaké kořeníčko“ a tak si ho to do nich vysypal. ;) :D :D

mvk

Neni mi úplně jasné, jestli se to dá použít opakovaně, třeba když to dám vyschnout na slunce.

cochee

Správně to píše Dochy. Ovšem vysušení na slunci je málo, lépe v troubě. Jde to i v mikrovlnce, ovšem silikagel prská – trhá se pnutím na menší části. V každém případě bych to nesušil v tom originálním sáčku – může zuhelnatět. Vysypat do nějaké třeba skleněné nebo pocelánové misky a přikrýt vhodnám víčkem. To, co popisuje Hlada, je tentýž silikagel, jen je upraven napuštěním chloridem kobaltnatým, který barvou indikuje nasycení silikagelu vodou. S oblibou jej požívají chemické laboratoře. Když je silikagel plný vody, přechází přítomný CoCl2 z bezvodé modré formy na růžovou formu s krytalicky vázanou vodou: CoCl2.6H2O. To je znak pro laboranta, že je třeba silikagel vyměnit a přesušit. Dokonce nyní je v prodeji silikagel s tímtéž barevným chováním, ovšm označen jako „bez kobaltu“ – tohle nevím, jak funguje, jsem z oboru pryč spousty let.

Hlada

Pod názvem silikagel se vyrábí mnoho výrobků. Poprvé jsem se s ním setkal před půl stoletím. Byl to český výrobek, který po nasycení změnil barvu. Ten se dal použít opakovaně. To, co je v pytlících, je bezbarvé. Není tedy zřejmé, v jakém je stavu.

Dochy

Prý ano, snad lze nechat vysušit např. v troubě. Nechytá vlhkost chemicky, ale váže ji do své struktury. Prinicpiálně jde jen o „pórovitý“ písek.