Zvědavý

Proč je „systém otisků prstů“ tak nedokonale prováděn?

Stejně jako žádná sněhová vločka není stejná jako jiná, tak, pokud vím, žádné otisky prstů nejsou stejné jako jiné, že?? OD momentu, kdy je už člověk ve své zemi trestně odpovědný, by mu mělo být povinně provedeno sejmutí otisků prstů. Pokud vím, teď se to dělá až po prvním trestném činu (ani nevím, jestli se to tady vůbec dělá), ale to je k ničemu. Hodně lidí, kteří jsou doposavad čistí, udělá nějaký odporný zločin – ihned by bylo jasné, kdo to byl, pomocí otisků prstů. Zločinci to dnes pořád mají velmi jednoduché.

Odpovědi
Drap

Do doby, než se něčeho dopustím, jsou mé otisky soukromou věcí. Nevím, z jakého důvodu by měl někdo na základě věku zasahovat do mého soukromí. A to stále pomíjím tu skutečnost, že podle současné legislativy k tomu neni důvod.
Opravdu nevím, proč by se měl někdo bez vážného důvodů prohrabovat v mém soukromí. Je to stejná věc,jako třeba moje víra, či politické přesvědčení, stav mého konta, výše závazků, nebo vzorek DNA.

anonym

vypadá to jednoduše, ale myslím si, že by bylo 99% lidí proti, protože to takhle má výhodu. tou výhodou může být třeba, že první trestný čin, kde by registrované otisky pomohly, nebudou 🙂

Cenobita

Systém otisků prstů se jmenuje AFIS. Ještě daleko efektivnější je však databanka vzorků DNA. Nebojte se, dočkáme se i čipování při narození.