Eduart

Proč jde na podruhé lednice otevřít podstatně hůř než při prvním otevření?

U nové lednice jsem si všimnul že když jí otevřu dvakrát rychle za sebou tak napodruhé jde otevřít podstatně hůř,nevíte čím to může být?

Nejlepší odpověď
Dochy

Při otevření se do ní dostane teplý vzduch zvenku. Dokud jsou dveře otevřebny, tlaky se přirozeně vyrovnávají. Jakmile dveře zavřeš, teplý vzduch uzavřený v lednici se ochladí a tak se sníží tlak. Dokud se nevyrovná tlak v lednici s tlakem v okolí malými průniky kolem těsnění či otvorem na odvod kondenzátu, budeš lednici otvírat proti přetlaku. Když ji dáš po zavření minutku pauzu, vše se zas dostane do rovnováhy a otevřeš ji v pohodě…

Další odpovědi
Edison

V návodu máš určitě dokonce napsáno, že opakované rychlé otevírání lednice může mít za následek poškození těsnění (může se až opdtrhnout, či roztrhnout). Některé chladničny mají toto ovšem vyřešeno konstrukčně a neděje se to. Řešení může být mnoha způsoby.