kurec

Používá se k vyvolání rentgenového snímku voda?

Odpovědi
dudu

Kam na ty nápady chodíš? Postupuje se podobně jako při vyvolání fotek. tj. vývojka, voda, ustalovač, voda. Dnes je postup digitalizován a snímek se nahrává na disketu.

Arne1

Dříve ano. Dnes (alespoň v moderních zařízeních) ne.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

quentos

dudu: na DISKETU? Dneska?? On dneska ještě někdo používá disketu??

mosoj

Ano já . Mám program pro účetnictví z roku 1992 a ten zálohuje na disketu. Víš co jsem ušetřil peněz?

dudu

Nedávno jsem u nás byl na vyšetření cév v nohou ultrazvukem. Na cestu do speciálního pracoviště v Brně jsem poté dostal disketu…

Dochy

To mně trochu překvapuje, když běžná fotka na mobilu komprimovaná ztrátově do jpegu zabírá 3–8MB. Ale možné to je, tahle zařízení nemívají zas tak velké rozlišení…

Když jsem byl na rtg plic tak tam na požádání (a já požádat musel, protože to bylo pro jiné pracoviště, kde chtěli porovnat s dřívějším snímkem) vypalovali CD