Kazatel

Poradíte? Miliardář, nebo generál? A proč?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Pepa25

generál

Volba rozumu. Fakt nechci za prezidenta člověka, co tu už 10 roků oxiduje v politice, přitom tvrdí, že nikdy do politiky nechtěl a prý to nemá zapotřebí, ale krok po kroku posiluje svou moc a přitom se neštítí před ničím.

Doplnění: Zároveň jako idealista si představuju prezidenta, který nedělá permanentní kampaň, aby byl znovu zvolen a neintrikaří, ale je vzorem naší mládeží, chodí po školách a vysvětluje dětem a mládeži masarykovské „nebát se a nekrást“. Jsme přesvědčen, že toto je schopen lépe splnit Petr Pavel.

Další odpovědi
Ametyst

miliardář

Babišovy průšvihy se omílají v mediích už dlouhá léta, takže víme, o koho jde. Zato generalissimus má hodně co vysvětlovat. Jestli volit spolupracovníka nebo pracovníka, kterému spolupracovníci donášeli, rozdíl je zřejmý. Babiš je politická figura, známý aspoň v Evropě. Generalissimus má s politikou nulovou zkušenost, a hned se drze dere na post nejvyšší.

Alesh

generál

Nevidím jediný důvod, proč bych měl volit kandidáta jedné (jeho) strany, kterou určitě nevolím a volit nebudu. Sice ten protikandidát má taky svoje nedostatky, nicméně konečně je to člověk, za kterého se určitě nikdo z nás nebude muset stydět a jsem přesvědčen, že nakonec ho akceptují i ti, co teď milují svého miliardáře. Pro mě je to kandidát (skoro) všech občanů ČR, tedy nebude společnost rozdělovat, a to je pro mě rozhodující.

terry

generál

Miliardář mě prostě nepřesvědčil

GM

miliardář

Generál pro mne nic neudělal.

quentos

generál

Nedělej spadlýho z Marsu a pročti si Babišovy kauzy za posledních x let. A ještě má tu drzost kandidovat…

Rokio

generál

Je to skvělý diplomat, válečný hrdina, je slušný a navíc vypadá pěkně.

Dochy

generál

Za mě z těchto dvou generál.
Věřím tomu, že je schopen lidi sbližovat a uklidňovat. AB, obávám se, by pokračoval v působení MZ. Alespoň takový mám pocit z jeho vystupování. Když vyhraje AB, věšet se kvůli tomu nebudu. Ale bude mi to líto za celou ČR. Předpokládal bych, že naše politika půjde do bahna ještě hloub než je teď a potáhne tam celou kulturu v ČR.

Podle mně potřebujeme, aby se lidi spolu dokázali domluvit. Zejména na těch vyšších místech. Z AB za poslední léta mám pocit, že při jakémkoli problému jen místo sebe háže přes palubu své spolupracovníky, místo aby si pořádně vybral a pak za nimi stál. Kolik jsme měli jen ministrů zdravotnictví za poslední 2 roky?

Zkrátka nevěřím mu po lidské stránce. Podle mě šlape po lidech, jen aby on mohl dobře dýchat.

zjentek

@alesh: Dovolím si tipnout:

K urnám přijde 58 až 63% lidí/voličů. Z toho polovina bude volit Pavla. Ten nakonec volby těsně vyhraje (to víš, sem tam nějaký ty k sobě přilepený obálky, sem tam drobná chybka v počtech… však by báby v komisích nejsou stroje, jsou to ženy od rodin). Čili za takových okolností (pokud se ukáže že jsem se nemýlil ovšem já se jistě nemýlím) bych se s tím „kandidátem všech občanů“ držel trošičku zpátky draku. Že to tak chceš ještě neznamená, že je hotovo a basta. Vzpomeň na kecy a dřisty o strmém pádu rublu a celýho Ruska do pekel. A kde jsme dnes my a kde oni, že. A ty nůžky mezi východem a západem se stále roztahují, dobré vědět že my „zápaďáci“ z východní Evropy v těch sračkách stojíme teprve po kotníky kdy před námi je sraček celá bažina, přičemž začít couvat by znamenalo ostudu v celičkém Washingtonu D. C.!

Ametyst

Dobře, Zjentku! Bude to jako obvykle 51 : 49. takže šedivo. když vyhraje Pavel, revoluce se nekoná, Babišovi voliči půjdou klidně druhý den do práce. Když vyhraje Babiš, strhne se pravdoláskařská mela, protože tihle neumějí prohrávat. Masmedia těm ječícím vzteklounům budou podsunovat mikrofony a dávat jim prostor ke žvanění 24/7.

GM

Ametyst – kdyby to šlo, dala bych ti 100 bodů. Píšeš mi přímo z duše.

Ametyst

GM Děkuji Ti mockrát za podporu. Media bohužel sídlí v pravdoláskařské Praze. Odjinud se národ neinformuje,což je tragédie.

zjentek

Ať volba dopadne tak či onak, coby nezúčastněný národu přeji hodně štěstí ):
Martin Koller>>> https://www.y­outube.com/wat­ch?v=yDYwrsmQCsI

Pepa25

GM – zkušenost mluví pravý opak. Pravdoláskaři Zemana přežili, pokud o převrat udělala ta druhá strana – příznici Trumpa a Bolsonara …

zjentek

Bude to o pár k sobě přilepených obálek. Uf, náhoda, ještě že tak. Tak spravedlivé volby my u nás v ČRdeli po vzoru USA máme. Ten modro-fialový zažraný hnis už nikdo neodstraní.

Alesh

Pjekný bláboli, jen to je prafda! 😁

Pepa25

Zato ty jako obvykle meleš hovna: naznačování volebních podvodů – které se samozřejmě nekonají, ale anonymně to pindat na internetu, to jó; „kde je Rusko“ je docela jasné a kromě Washingonu ti tam ještě chybí Šoroš a ilimunáti, né?

zjentek

No tak ale je fakt, že letos v této republice slušný člověk již živoří (dosud se držel jak to šlo, byla to jen otázka času). No a nenažranci (často podnikaví) žijí na jeho úkor. Podobné situace v historii byly VŽDY impulzem pomalu na ně vypustit vlčáky. Když už je v přímém nebezpečí ovečka, jde prakticky o nutnost, nelze jinak diplometicky obejít, s jídlem prostě roste chuť a jediným schůdným řešením se stává vlčák. No a takovým vlčákem jsem například já Pepčo, u mne nelze počítat s tím, že za krizové situace budu v klidu a blahu volit. Znáš život. Tvá role je taky přesně daná, poupátko.🐔

zjentek

Pětadváco, hm, napíšeme si příští neděli, co ty na to…

zjentek

Zavádějící anketa, chybí jiná možnost.

(Generál, miliardář- no interest, no comment.)

Ametyst

Správně, zjentku. systém „Covid skončil, zapomeňte“. 🙂 Rozhovor o svobodě slova a vyhazovu za názory. https://www.y­outube.com/wat­ch?v=gnqOcTGpB0A

Alesh

Si vyber, nebo mlč. 🙂 Anebo pindej v diskuzích, což jsi už udělal! 😉

zjentek

Alesh, přesně. Vyber si, ovčane, z podstrčeného, nebo mlč navěky. jak příznačné.

Alesh

A z čeho bys chtěl vybírat? Tos moh v prvním kole, dva nejlepší postoupili. Nebo bys chtěl donekonečna mít víc kandidátů?! To by byly dlouhý volby! 😁

zjentek

Z čeho možno vybírat, v ČRdeli jasně vidíme všichni. Jen někteří nevědí, co tady ještě dělají. Třeba zde mají práci, rodinu… ještě z dob režimu, kdy občanu nekradli půdu přímo pod nahama. Jiní jsou naopak nadmíru šťastni. Furt je z čeho urvat na něčí úkor. Myslí si, jak jsou geniální, když jsou rychlí. Dokud se systém nezmění, nebudou ti věřit, jak odporní jsou to zloději. Budou ti lhát do tváře cosi o rovných právech o všechny. Normálka. Jsou to jen zloději, legální zloději. Dojde na ně řada a když ne na ně, tak na jeich děti.

zjentek

Tyto dva kandidáty jsem nevolil a nikdy bych nevolil. Dovedu ovšem uznat svou porážku. Proto se před společností zase o něco více ponížím, mlčky uzavřu do sebe. Neprovokuji, v tichosti rezignuji (nejen při těchto prezidentských volbách). Možná to tak má být, a možná je toto smyslem. Kdo ví. Osobně věřím, že jednou „nastane svět“ hledající takové, jež MAJÍ CO ŘÍCI. Jež dříve život žili dobře, svobodně a spravedlivě. Jež životu dali to nejlepší z nich, bez postranních úmyslů. Toť má víra. Děkuju.

Pepa25

zjenakte: trapný, trapný, trapný. Všichni dobře víme, že to hodíš Babišovi. Klidně bych si na to vsadil.

zjentek

Sám si to hoď!

zjentek

Pětadváca, palec za to, že výjimečně nemeleš hovna. 👍

😜

zjentek

…Tím samozřejmě myslím tvou odpověď na otázku, nikoliv diskuzní úvahu o mém hlasu Babišovi (těžká hovna).

Mravenec

Ať tak nebo onak, je to jeho svaté právo.

zjentek

Brablenče ještě že seš tady tywoe bo takhle aspoň hned vím že spravedlnost egzystuje.